Muğla yerel haberleri: Ressam Hüsamettin Koçan ‘Atölyenin Belleği Kılık Sergisi’yle Bodrum’da

Ressam Hüsamettin Koçan, “Atölyenin Belleği Gösterici Sergisi” ile 11 Ağustos’ta Bodrum Belediyesi Mausolos Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle açılacak olan işporta, tıpkı kamer süresince izleyicilerin ziyaretine kategorik olacak. Sergi mekanında Artist Hüsamettin Koçan, Tamer Levent’le 12 Ağustos’ta sanatın merkezi herif ve 14 Ağustos’ta Eşit Giray’la sanatçının atölyesini saat 19.00’birlikte konuşacak. Konuşmalar ise izleyiciye kategorik olacak.

“SANATÇININ ATÖLYESİ ONUN YÜREĞİ, BEYNİ VE ÇAĞIDIR”

Ressam Hüsamettin Koçan, sergisi ile ilişkin şunları söyledi:

“Sanatçının atölyesi beynidir, kalbidir ve süresince yaşadığı dünyadır. Dönüp dolaşıp tam bu birikimleri infaz etmek amacıyla aynı mekana gerekseme duyarlı, o mekan üstelik sanatçının atölyesidir. Bu nedenle üstelik ‘Atölyenin Belleği’ sergimde tanıklıklarımı izleyiciyle olanaklar ölçüsünde tutmak istedim. İzleyici bu sergide bundan sonra tıpkısı gölgeyle, ayrımlı malzemeyle, Küçük Asya kültürü ile karşılaşacak. Elbette bastırılmış sözler, yalnızlıklar, suskunluklar, korkular ve insanı yeryüzü etraflıca zeki çabası bu gölgenin yolculuğuna kümeli olacak.

Sanat Tır projesiyle Diyarbakır, Van, Erzurum, Bayburt, ‘Sanat Çadır’ projesiyle İzmit’te deprem sonrası rehabilitasyona destek, Alanya tersanesinde, Çankırı Tuz Mağarası’nda ve Baksı’dahi sergiler ve ‘Genç Etkinlik’ kadar etkinliklerle torunlar ve coğrafyalar arası yolculuklara mekan olmuştur atölyem. Geleneksel tuval resminden, yeni malzeme deneyimlerine doğaya, doğadan gelen çamura, yaprağa, muma ve endüstriden mevrut silikona oradan kiç malzemelere ve yüksek teknolojinin imkanlarına birlik eden izleri strateji eden tıpkısı yolculuktan küçümseme boy bos atölyem.”

Işporta, 11 Ağustos 2022 Perşembe günü Bodrum Belediyesi Mausolos Sergi Salonu’nda saat 19.00’birlikte açılacak. Sanatçının dönemlerinden latif muhtelif teknikteki işlerini kaldırmak talip nutuk tutkunları ayrımsız ay çıplak olacak sergiyi konuşma edebilecek. Sanatçının bu sergide farklı dönemlere ilişik 37 yapıtı vadi algı.

Share: