Muğla’da düzme rezervasyonlarla dolandırıcılık işleyen 2 hayat tutuklandı

Muğla merkezli Çeltek ve İzmir’de yapmacıklı şalter isticar ve otel rezervasyonları yaparak vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 sakil tutuklandı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca ölçülü sormaca kapsamında cali araç kiralama ve sahte otel rezervasyonları yaparak vatandaşları dolandırdığı kanıt edilen şüphelilerin yakalanması üzere Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaş Bölüm Müdürlüğünce mesai başlatıldı.

Ekipler, O.E. ve B.M’nin cali vasıta kiralama ve otel rezervasyon siteleri kurup telefon numarası veya WhatsApp üzerinden iletişime geçtiği vatandaşlardan servet havalesi alarak kalifiye dolandırıcılık yaptıklarını belirleme etti.

Muğla merkezli Yardımcı ve İzmir’de belirlenen adrese faaliyetler düzenleyen ekipler iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyetteki rapor ve işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edilen zanlılar barış ukubet hakimliğince tutuklandı.

Son dönemde kalan dolandırıcılık olayları ile ilişkin tatilcileri yapmacıklı web siteleri üzerinden rezervasyon ve komütatör kiralama dolandırıcılığına karşı titiz olmaları üstüne münebbih yetkililer, misafirlerin dinlence yapacakları oteli telefonla arayıp parayı yatırmadan geçmiş rezervasyonlarını konfirmasyon ettirmelerinin önemine bel etti.

Share: