Muğla’da Karya’nın güzellikleri foto maratonla tanıtılacak

“Karya Başkenti Milas” sloganı ile Karya ve Menteşe Beyliğine başkentlik yapmış Milas’ın tanıtımına ulama ulaşmak, ilçenin kültürel, tarihi ve natürel zenginliğinin bilinirliğini artırmak üzere 3 aktarılma sürecek foto maraton gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin birlikte Avrupa’dan gelecek ışık tutkunları ile profesyoneller ve acemi fotoğrafçılar, 28-30 Ekim’bile yapılacak etkinlikte Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antik Kenti, Gökçeler köyü, Firuzbey Camisi ilkin tutmak için Milas’ı fotoğraflayacak.

Seçici kurul vasıtasıyla belirlenecek fotoğrafların sahiplerine ödüller verilecek, dereceye layık tanıdık eserler sergilenecek. Etkinlikle bölgenin tanıtımına yardım sağlanması hedefleniyor.

Yarışmanın Avrupa’nın makro kentlerinde düzenlendiğini belirten TM Sportif Düzenleme Umumi Heyet Başkanı Tuğberk Maviş, “Ülkemizde Mardin Valiliği desteği ile Mardin özellikle koyulmak için bir, iki domuzuna kodifikasyon gerçekleştirildi. Tığ da projemizi Muğla Valimiz Orhan Tavlı’ya ilettik ve andıran ilişki gösterdiler.” dedi.

Vali Tavlı’nın, kentin alelhusus ören yerlerinin tanıtımına iri ulama sağladığını vurgulayan Maviş, Muğla’nın fotoğraflanacak birçok ilçesi, ören yeri, tarihi ve kültürel değerinin bulunduğuna dikkati çekti.

Maviş, 28-30 Ekim’üstelik yüzlerce ışık tutkununun geceli gündüzlü kenti fotoğraflayacağını tabir etti.

Share: