Muğla’da uzman çavuşla tartışan FETÖ sanığı doktor karşı 10 yıla kadar dam istemi

Muğla Yetişek ve Araştırma Hastanesi Ivedili Servisi’nde tıpkısı ehlihibre çavuşla aralarında yaşananlarla gündeme gelen ve memurluktan ihraç edilen hekim karşı, FETÖ’ye uzuv olduğu gerekçesiyle 5 yıldan 10 yıla büyüklüğünde mahbes cezası istemiyle sevgili açıldı.

Sanık T.T. için “silahlı yıldırı örgütüne üye olma” suçlamasıyla hazırlanan iddianame Muğla 2. Güç Ceza Mahkemesince akseptans edildi.

İddianamede, sanığın 2011’de Gaziantep Üniversitesi Tababet Fakültesini kazandıktan sonra örgütle bağlantılı ev ve evlerde kaldığı, öğrencilerin örgütsel sorumluluğunu üstlenen M.G. ile bunaltıcı şekilde birlik kurduğu ve bu yaşama marifetiyle birleştirme edilen örgütsel mahiyetteki geziyle kardeşçe toplantılarına ortaklık ettiği belirtildi.

Tıp öğrencilerine ve TUS’a hazırlanan okulu açıkgöz kişilere iş ortamlarını kalibraj, ihtiyaçlarını izale ve sohbetlerini etme gibi örgütsel görevleri olan S.C’ye 4 Şubat 2016’bile ilgilenilmesi üzere sanığın isminin bildirildiği vurgulanan iddianamede, teşkilat elebaşının Bank Asya’ya destek olunması talimatının peşi sıra T.T’nin bu bankada adisyon açtırdığı bilgisine vadi verildi.

İddianamede, T.T’nin yerine mukayyet iki GSM hattını, örgütün cingöz zımni yapılanmasında fariza özne iki kişiye verdiği, bu kişiler eliyle hatların operasyonel format kendisine kullanıldığına ilişkin deliller bulunduğu kaydedildi.

Sanığın sempati ve birleşme boyutunu aşarak örgütün hiyerarşik yapısına karışma olduğu kanaatine varılarak hakkında kamu davası açıldığı belirtilen iddianamede, T.T’nin 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Bu arada, davanın ilk duruşmasının erte görüleceği öğrenildi.

Olay

Evgin serviste memur hekim T.T. ile 14 Mart’ta hastaneye apandisit şüphesiyle tedaviye gelen Jandarma Uzman Çavuş A.A. arasında tartışma eski, A.A’nın doktoru darbettiği öne sürülmüştü.

A.A, olay sonrasında karşı adli ve idari muamelat başlatıldığı üzere tedbiren görevinden uzaklaştırılmıştı. Anket kapsamında güvenlik kamerası kayıtları ayrıntılı şekilde incelenmiş ve dosyadaki bilcümle delillerle değerlendirilerek A.A. görevine iade edilmişti.

Uzman çavuşun elinden evrak almaya çalıştığı güvenlik kamerasında tanıdık hekim T.T. üzerine ise yönetimsel soruşturma başlatılmıştı.

Muğla Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hesaplı FETÖ soruşturmasında adı güzeşte T.T, 2 ay açığa alınmış, Keyif Bakanlığınca görevlendirilen müfettişin raporunun peşi sıra bile memurluktan ihraç edilmişti.

Share: