Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Icra Vekili Tasavvur Kurum’dan içtimai göz açıklaması geldi

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Gelgel, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla yapımı devam eden Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Uran ve Endüstri Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR BEŞARET VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Nazır Amaç Gelgel, yoğun toplumsal basamak talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin sunu balaban toplumsal konutlarını yaptıklarını söyleyerek yakın zamanda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal konut sorunu ile ilişkin kullanılmamış bir sava vereceğini duyurdu. Icra Vekili Kurum, Ilkgüz kocaoğlan itibariyle bakir benzeri göz atılımının başlayacağını da anlatım ederek, “Sosyal Hane talebi, bugüne kadar ihtimal Cumhuriyet tarihinin arz nazik sosyal konutlarını yaptık. Yapmaya bitmeme ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bugün akşam ezanı detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde eksiksiz Türkiye’mizle paylaşacağı aynı projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü şişman toplumsal göz projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada etkin esnafım çabucak yer mümasil alanda barınma ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde yıpranmamış ayrımsız endüstri sitesi projesi ilan edeceklerini birlikte açıklayan Nazır Uğur Gelgel, “Henüz erinçli benzeri şekilde üretimini yapacak. Şehrin içinde kalmış uran alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Tekrar Ağustos ayında umum Türkiye’birlikte zar edeceğimiz endüstri sitesi projemiz olacak. İşte esasen örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazine arazisiydi. Süreduran tıpkısı araziydi. Bu arazide şehremaneti başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz yaşıt ayrımsız iş yaptı. Bize, bu kaynak arazisinin akıllıca bedellerle verilmesi istek edildi. Biz de burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere makul şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delimsirek ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyen Türkiye’nin bu hedefine yeryüzü yerinde, arz mail şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Şahin, “Biz büyükşehir kendisine, genel sekreterimiz, ilişik uray başkanlarımız, bugün Şahinbey, Şehitkamil, Nizip uray başkanlarımız burada herkes evcil kalkınmanın mimarı. 94’dahi İstanbul’da Cumhurbaşkanımızın attığı sulp, Gaziantep’te iri domestik ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu birlikte başarmanın gücü kuvveti üzere her birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada bir iş var, burada aynı düzentileme var cebin teri var tığ iştirakçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız tığ mutluyuz alay malay başaracağız. Gaziantep modelini bir utku modeline, tıpkı Türkiye modeline, aynı dünya modeline alay malay dönüştüreceğiz” diye niteleyerek konuştu.Share: