Müstakil Hususi: “Bakan Evlatlarının Zenginleştiği Değil, Yurt Evlatlarının Zenginleştiği Tıpkısı Dönemi Yaşayacağız”

CHP Kadro Başkanvekili Müstakil Özel, Tokat’ta; “Önümüzdeki altı ayın böylece; zenginlerin, beşli çetelerin, lehtar müteahhitlerin, özlük evlatlarının kayrıldığı düzenden vatandaşın kayrıldığı tıpkısı düzene geçeceğiz. Bakan evlatlarının zenginleştiği değil, vatan evlatlarının zenginleştiği tıpkı dönemi yaşayacağız” dedi.

CHP Takım Başkanvekili Müstakil Özel, CHP Tokat İl Başkanlığı’nda düzenlediği matbuat toplantısında gündemi değerlendirdi. Hususi, ezcümle şunları söyledi:

“Önümüzdeki altı ayın böylelikle; zenginlerin, kentet çetelerin, taraftar müteahhitlerin, özlük evlatlarının kayrıldığı düzenden vatandaşın kayrıldığı tıpkısı düzene geçeceğiz. Icra Vekili evlatlarının zenginleştiği değil, vatan evlatlarının zenginleştiği tıpkı dönemi yaşayacağız.

Devletin yoksullara ehil çıktığı, işsizliğin düştüğü, dünyadaki herkesin üzerinde tasrif yapıp hayalet kurduğu bu sunturlu ülkenin gençlerine daraç dışında sahne kurdurtmayacağız. Gençlerin yüzdelik 76’sının ancak dışında fon kurduğu bu günlerden; gençlerin canları istediğinde istediği ülkeye vizesiz gidip gelebildiği, Türk parasının pul olmadığı, dışarıda mülk harcamanın basit olduğu bir süreci bilcümle bu arada başlatacağız.”

Muallimlik Iz Kanunu layıkıyla, Kariyer Basamakları Sınavı’nın zaman yapılması ile ait adına birlikte Hususi, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanı’na düşen, Esas Mahkemesi’nin kararını verene büyüklüğünde bu sınavı ertelemekti. Dünya büyüklüğünde harcama ederek, dünya kadar imkanı çarçur ederek bu sınavı yaptılar. Milli Terbiye Bakanı, elinde çiçekle kendisini bekleyen bire bir öğretmenin çiçeğini da almadı. İnsan düşmanının elini üstelik havada bırakmaz. Milli Eğitim Bakanı, kendisini çiçekle karşılayan öğretmenin elini havada bıraktı. O öğretmenin elini havada bırakarak bilcümle öğretmenlere hakaret etti… Bu sınavı hep öğretmenleri ayrıştırmak için işlenmiş çokça yanlış bir değişmeyen kendisine görüyoruz. Önümüzdeki günlerde kesinkes, Kanunuesasi Mahkemesi’nin bu karardan döneceğine inanıyoruz.”

Share: