NAZIR KARAİSMAİLOĞLU DOĞRU PARTİ İL BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Muğla Valiliği’nin ardından ziyaret ettiği DOĞRU Öğür İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu. Vekil Karaismailoğlu, bozuk başbakanlardan Adnan Menderes’in vasilik rejimi vasıtasıyla idam cezası edilişinin 61’inci yılı olduğunu belirterek, Türk demokrasi tarihinin çokça üzücü günlerinden tıpkı tanesi. Bu gibi günleri artık yaşamayacağız. Yaşamamak amacıyla üstelik bedeller ödemeye devam edeceğiz. O yüzden Adnan Menderes Türkiye Cumhuriyeti el erki tarihinin alem, öncü isimlerinden birisi kendisine sürgit yaşayacaktır. O dönme vesayet rejimini yürütenler ise tarihin tozlu raflarında kaybolup gittiler. Bu sabahleyin gördüğüm kadarıyla anne ihtilaf partisi, Adnan Menderes’in mezarını müzakere etmiş. Ne iri çelişkidir ki o zamanki rejimin bugünkü temsilcileri Menderes’in mezarını ziyaret ediyor. Bu birlikte günümüz demokrasisi amacıyla şanlı tıpkı gelişmedir dedi.

‘BİZ ARTIK 2053 YILININ PLANLARINI YAPIYORUZ’

Bakan Karaismailoğlu, kısalan yollar sayesinde her yıl cemi 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlandığını ifade ederek, Bu da hesaplı yerine bütçemizde kaldı. Mukassem yollar sebebiyle trafik kazalarında yüzde 82 azalma sağladık. Aynı canın maliyeti bittabi kim hesaplanmaz, onun sınırı yoktur ama bu yollar sayesinde 9 bin 500 vatandaşımızın seçme sene canını kurtarıyoruz. Bunlar haddinden fazla bulunmaz amal. Bittabi kim yapacaktık ama münasebet önceleri yapılmadı Önümüzde çokça birkaç bire bir müddet kaldı. Bu müddet içerisinde Türkiye dünyanın arz gelişmiş, bildirme iri 10 ekonomisi içerisine giriş amacında da acul tıpkısı şekilde ilerlemektedir. Biz artık 2053 yılının planlarını yapıyoruz. Bugün 28 bin 700 kilometre mukassem misil diyoruz. 2053’e geldiğimizde bu bütün 38 bin kilometreye çıkacak. Bundan 20 yıl ilk havayolundaki arızi sayısı hemen 30 milyondu. Bugüne geldiğimizde 210 milyona çıktı. 2053’te bu nicelik bütün 440 milyona çıkma. Bunların parçalanmamış enfrastrüktür yatırımlarını birlikte planladık ve düzenlenen benzeri şekilde da devam ediyoruz ifadelerini kullandı.

‘SAVAŞI BİTİRECEK OLAN CUMHURBAŞKANIMIZ LİDERLİĞİNDEKİ TÜRKİYE’DİR’

Ukrayna- Rusya savaşına değinen Karaismailoğlu, Dünyada son 2 yıldır Kovid- 19 salgın sürecinin peşi sıra erke ve tedarik zincirlerinde daralmalar yaşanıyor. Dünyadaki gelişmiş ülkeler krizlerle boğuşurken, Türkiye yatırımlarını artırarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin geleceği ve dünyadaki itibarı amacıyla 7 dönüş 24 saat dünyanın ayrımsız ucundan başka ucuna seyahat ediyor. Rusya- Ukrayna savaşının başladığı günden bugüne savaşın aktörleriyle tek görüşen şef Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Savaşı bitirecek olan Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Türkiye’dir. Kamu mazlumların de gözü 2023 Türkiye seçimlerinde. İnşallah bilcümle alay malay yaptığımız işleri ve Türkiye’nin kazanımlarını bıkmadan usanmadan anlatacağız dedi.

‘UFKUMUZ BALABAN VE YAŞAYAN TÜRKİYE’

Türkiye’nin ayrıksı illerinde olduğu kabil Muğla’da dahi CHP’li şehremaneti yönetiminin çalışmadığını öne süren Icra Vekili Karaismailoğlu, Vatandaşa bakım etmiyor. Benzeri adam bu büyüklüğünde mı beceriksiz, muvaffakiyetsiz ve vatandaşına uzak evet Vatandaşımız devasız. Şehremaneti sorumluluklarını adına getirmiyor. Vatandaşımız belediyenin yapması gerekenleri bakanlıklardan istiyor. Merkezi hükümet hep birimlere, idarelere bütçe ayırıyor. Evcil yönetimlerin bütçe dışında özlük içerisinde üstelik vahim dirimlik kaynakları var. Bakanlığımızın bütçesi beyninde. Bakanlığımızın Türkiye genelinde aldığı bütçe ile yatırımları ve harcaması mahsus. Bakıyorsunuz CHP’li belediyelerin olduğu yönetimlere paralar gidiyor, amal ortada yok. Bunun hesabını soracak olan dahi milletimizdir. Teşkilatımızın üyeleri kılcal damarlar kabilinden. Bütün birlikte çalışıp vatandaşa hizmetlerimizi anlatıp 2023’ü güzel bire bir şekilde geçeceğiz. Ufkumuz şişman ve kipirdak Türkiye. Bizim tek derdimiz budun. İşimiz hizmet, gücümüz ermiş milletimiz. O yüzden ‘Durmak namevcut yola bitmeme’ diyoruz. Şişman asar çıkarmak amacıyla devler üzere işlemek gerekiyor. Devler gibi eserler anlamak için dahi karıncalar kabil işlemek gerekiyor. Balaban, hararetli Türkiye resmini doğrusu bütün acun gördü ve bizi izlem ediyor diyerek konuştu.

Icra Vekili Karaismailoğlu konuşmasının ardından, Kötekli Mahallesi’nde yapılması planlanan aptal gaga bölgesinde incelemelerde bulunduktan sonradan, Bodrum ilçesindeki Denizciler Derneği’ni almak üzere Muğla’dan ayrıldı.Share: