Nevşehir’de ara sıra caddelerde üstyapı çalışmaları başladı

Nevşehir Belediyesi tarafından altyapı yenileme çalışmaları tamamlanan Dr. Vabeste Ahmet Caddesi’nde üstyapı çalışmaları başladı. Isıdam asfalt ile kaplanacak olan caddenin gelgeç kaldırımları dahi yenilenecek.

Nevşehir Belediyesi Akarsu ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince Borsa Kavşağı’ndan başlayarak Hayvan Pazarı’na kadar uzanan Dr. Sınırlı Ahmet Caddesi’nde tıpkı süre önce başlayan enfrastrüktür yenileme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar çerçevesinde kilolu benzeri yerleşimin olduğu ana yol süresince çarkıt asbestli borularla kaplı içmece suyu hattı ağız ağıza yenilendi. Borulardan kaynaklı akarsu arızalarının önüne geçecek düzentileme ile gelişigüzel yıpranmamış döl polietilen borularla güçlendirilen içme suyu hattı ile alay malay lağım döşemi hattı dahi yenilendi. Cadde boyunca geçtiğimiz yıllarda özellikle bora yağışlarda yaşanan su birikintilerini ve su baskınlarını geciktirmek amacıyla ilk kez baran suyu akaçlama hatlarının bile döşendiği cadde de yunak asfalt serimi üzere hazırlıklar başladı.

Vukuf İşleri Müdürlüğü ekiplerince önceki namına PMT serimi yapılacak olan Dr. Bağlı Ahmet Caddesi hafta içerisinde isıdam asfalt konforu ile buluşturularak baştan miftah trafiğine açılacak. – NEVŞEHİR

Share: