Nevşehir’de zincirleme gidiş geliş kazasında 2 kişi öldü, 8 sevimli yaralandı

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde meydana gelen müteselsil trafik kazasında 2 sevimli hayatını kaybetti, 8 yaşama yaralandı.

Niğde- Ankara Otoyolu Yazıhüyük beldesi sınırlarında, sürücüleri daha belirlenemeyen PC 486 plakalı tıra, kırcı nedeniyle yavaşlayınca AX 9376 ME plakalı makine çarptı.

W 35315 K plakalı otomobilin üstelik bu araçlara çarptığı kazada, Rahime G, görüngü yerinde yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan 9 dirilik, ambulanslarla Nevşehir ve Aksaray’daki hastanelere sevk edildi. Yaralılardan Emik D, Nevşehir Heybet Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Hastaneye gelen Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Esenlik Müdürü Rahim Ünlübay’dan hikmet aldı.

Becel, gazetecilere, yaralılardan durumları bunaltıcı olanların bulunduğunu belirterek, “Tır, meşbu yağışı zımnında yavaşladığı esnada arkadan mevrut Ukrayna plakalı araç tıra çarpıyor. Tır sürücüsü araçtakileri boşaltma ederken arkadan Avusturya plakalı üçüncü aynı çevirgeç geliyor ve ilçe eden araca çarpıyor. Nevşehir Ululuk Hastanemizde 3 yanık bulunuyor. Özel hastanelerde da 3 yanık var. Bire Bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Yaralıların üçünün durumu yoğun, diğerleri bol. Yaralılara müstacel şifalar ve irtihal fail vatandaşımız için başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.Share: