ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden şarkıcı Gülşen’e reaksiyon

ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder hatip okulları ve mensuplarına müteveccih hakaret ve bühtan içeren ifadelerine reaksiyon gösterdi.

Grup yerine dernek binası uğrunda gazetecilere açıklamalarda kâin Cemiyet Başkanı Uğur Korkmaz, imam dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin her kalem ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve tuhaf tavırların karşısında durduğunu, bu okulların gelişigüzel makule politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini tamlayan Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli ayrımsız şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih bed itham ve iftiralarda bulunması, toplumu açıkça maksat ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, koca olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık amma bu maslahat aynı insanlık meselesidir. Bu çirkin ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine motamot iade ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından muhit kendisini şiddetle kınıyoruz. Zaman imam dil cambazı okullarımızda okuyan yaklaşık aynı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan çıkışlı olanları dikkate aldığımızda on milyona mail aynı kitleyi tuhaf iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ahbaplık önünde hesap soracağımızı kamuoyuna haddinden fazla kemiksiz ve küşade tıpkısı şekilde duyuruyoruz.”Share: