Onu gören Kemal Kılıçdaroğlu sanıyor

Onu gören Kemal Kılıçdaroğlu sanıyor

-Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın Mehabetli Becerikli Piroğlu:

“Kardeşi benim büyüklüğünde benzemiyor”

AMASYA – Amasya’da ruhlu Mualla Dirayetli Piroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle özen çekiyor.

Ankara’ya her gittiğinde gören bazı uray çalışanlarının ve vatandaşların Kılıçdaroğlu sandığı Piroğlu bu durumdan memnun olduğunu söylüyor. Türk Polis Güçleri Teşkilatı’nda 30 yıl canlı fariza yapan emekli başkomiser Piroğlu, gününün nazik bölümünü oğluna ilgilendiren oto galeride geçiriyor. Çay içmeyi çokça sevdiği kabilinden bazen eline aldığı sazını bile çalmaktan afiyet alıyor.

“Kardeşi benim kadar benzemiyor”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na benzetilmeye alıştığını tamlayan 72 yaşındaki Piroğlu, “Kardeşi benim kadar benzemiyor. Ben bile benzetiyorum. Kendimi televizyona intişar kabilinden hissediyorum. Benzemekten alım duyuyorum” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar, torunum ben sanmış”

Ankara’da sebze haline gittiğinde girişte kendisini gören düzenlilik görevlisinin Kılıçdaroğlu sanıp paniklediğini ve günce hayatta çokça sayıda kişinin kendisiyle ışık çektirdiğini anlatan evli ve 3 çocuk, 4 torun sahibi Piroğlu, “Ben Eksiksizlik Kılıçdaroğlu değilim’ diyorum. Yine üstelik fotoğraf çektirmek istiyorlar. Çorum’dahi miting amacıyla Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar. Torunum ben sanmış. ‘Dedemin resimlerini münasebet astılar?’ diyerek sormuş” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda İYİ Fırka Amasya İl Komutan Yardımcısı olan Piroğlu, cumhur reisi adaylarını ekim ayında belirlemesini beklediği 6’lı masanın kararına utanmak duyacaklarına değindi.

22 almanak komşusu Murat Özdemir dahi Piroğlu’nu herhangi bir gördüğünde Kemal Kılıçdaroğlu’nu hatırlattığını söyledi.Share: