Otomobilin üstünde şehir yolcuğu yaptı, gören bire bir daha baktı

Bursa’yı ziyarete mevrut Alman seyyar ülkesinin plakası bulunan aracının üzerinde kent turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı ara bulucu gören vatandaşlar büyük sersemlik yaşadı. Otomobilin üzerindeki yük konulan bölüme çıkan Alman turist bu şekilde kent merkezinde dolaşma attı. Turisti gören vatandaşlar iri sersemlik yaşadı. Alman seyyah vatandaşların ansız bakışları arasında kent merkezinde etraflı süre turladıktan sonra Tophane meydanında bulunan polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde volta atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de tevessül kayran ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ için Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Ata Türbesi’nden başlama alan Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Maşrık Günindi Hukuk ve Hazar Rallisi Derneği Başkanı Nadir Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye giriş yaptı. İpek Yolu’nun serencam durağı olan 2022 Türk Dünyası Ekin Başkenti Bursa’ya ulaşan ralli ekibi, Bursa startı için tarihi şehremaneti binası önünde buluştu. Yarışmacılar; elan sonraları sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Cıvıl Cıvıl, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da sonuç bulacak. – BURSA

Share: