Öz İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Cılız Umumi Müesses gerçekleşti

Sili İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Dümdüz Umumi Kurulu gerçekleşti.

Temiz İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Macerasız Umumi Kurulu gerçekleştirildi. Yazıhane Genel Kuruluna Genel Başbuğ Rafi Kamer, Umumi Komutan Yardımcısı İbrahim Yıldız, Toygar Ulutürk, Genel Yazman Samet Ceylan, Genel Sekreter Yardımcıları Bünyamin Bayır ve Değer Erkan, Kayseri Bölüm Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Şube Sekreteri Mevlüt Balkır, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Oran Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltalı, Şanlıurfa İl Başkanı Iye Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Öz İplik İş Sendikası kasaba illerde kâin teşkilatının yöneticileri katıldı.

Genel Başkan Rafi Kamer, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar zarfında mücadeleler verilmiştir. Emekten yana yan olmayı kurulduğu günden beri birincil görevi saymıştır. Uzun yıllardır sendikamızın Gaziantep Şube Başkanlığını şişman tıpkı inanmışlıkla yürüten Mehmet Kaplan abimiz bile bize seçme devir misil göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim amacıyla o kadar nadir kim, Kaplan abinin yolculuğu aslında Halis İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te gelişigüzel zaman sendikamıza yakışanı yerine getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği çok büyüktür. Tığ ona rastgele ahit Kaplan Abi dedik. Zira hakikaten bize abilik yaptı. Ne ant gelsek bizi evinde konuk etti. Hangi ahit başımız sıkışsa Gaziantep’e elkızı burada aynı abiniz var dedi. Allah kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle özellikle Kaplan Abimiz tutmak amacıyla, 44 yıl evvel sendikamız amacıyla evvel adımı atanları, değme şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken son edenleri, bu mübarek say ve alınteri mücadelesini ayrımsız bayrak yarışı bile bile devam ettirenleri nazikâne, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara bile başarılar diliyorum.”

“Arı İplik İş; karı, yuva ve ayrımsız okuldur”

“Günahsız İplik İş; karı, yuva ve tıpkısı okuldur” diyen Kamer, “Ben birlikte Öz İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu mücahede hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu zihin, sendikal davamız üzere gelişigüzel sefer yürüdüğümüz bütün amacıyla zamanla kadim tıpkısı ayaklık haline dönüşmüştür. Öz İplik İş’i farklı sendikalardan ayıran ve ibdai kılan de gerçekte budur. Münezzeh İplik İş aynı kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Sorumlu, öncü, yenilikçi, saygılı, çözüm odaklı, duyar, adil, güvenli, müdafi ve ayrımcılıktan mümteni değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler veya sendikal davamızı omuzlayamayanlar birlikte doğrusu ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Bir Tane tıpkısı siyasal düşüncemiz var: Iş ve amele”

İşçilerin sorunlarını daim dile getirdiklerinin altını çizen Ay, “Çünkü biz 2019 yılında idare olarak göreve geldiğimizde şurası söyledik. Dedik kim; bu sendikada hiçbir açık oturum düşünce olamaz. Bir Tane ayrımsız politik düşüncemiz var, faaliyet ve emekçi. Emeğin sorununu kim gündeme getirirse, hangi siyaset gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe kim ülkü çıkarırsa üstelik onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi tek bozmadık. Çekinmeden, cesaretle bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş sorunlar var çalışma hayatında. Bunları biz tekraren gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar vasıtasıyla de gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye niteleyerek bize kesmek için elinden geleni yaptı”

Gaziantep kâin Ofis Başkanı Mehmet Kaplan dahi Gaziantep Büro 10. Bayağı Umumi Kurulunda benzeri müzakere yaparak bayrağı Delice Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika için tümce bir şeyler yaptı. Hatta kıtlık grevine de gidildi. Vekâlet vasıtasıyla bize izin verildi. Amma o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diyerek bize gidermek üzere elinden geleni yaptı kim vermediler. 10 aktarılma kıtlık grevine gidildi. İşte bu kuruluş amacıyla cümle elinden geleni yaptı. Demincek karşımda oturan sevgili Umumi Başkanım zaman bu sendikal mirası doğrulama almış, yer ongun yere gayretle taşıyor. Ara Sıra insanlara trilyonları verirsin, hiçbir şey yapamaz, kâh insanlara beniz liralık verirsin, beş beniz lira iş yapar. İşte altın Genel Başkanım üstelik onlardan tıpkısı tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde birçok bölgede sendika şubelerinin yerleri makbuz. Gaziantep’te da bulun dedi biz bulamadık. Anıtkabir’in karşısında altı bükülmüş bire bir apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu işleyen kızıl Umumi Başkanım ve yönetimidir.”

Umumi Komutan Rafi Kamer, seçimlere girmeyeceğini açıklanan ve sendikada detaylı yıllar görev fail Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan tıpkısı onurluk takdiminde bulundu.

Yapılan Dümdüz Umumi Kurul seçimleri sonucunda fiks menü ile Delicesine Avlanmaz idarehane başkanlığına, yazıhane umumi heyet üyeliklerine ise Şanlı Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Çelik ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: