Petlas 2022 Türkiye Offroad takviminde galeyan Sakarya’da yaşanacak

Petlas 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın 5’inci kıç yarışı, 9-10-11 Ilkgüz tarihlerinde Sakarya’birlikte gerçekleştirilecek.

Petlas’tan yapılan açıklamaya göre, yarışa Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinden 29 miftah ve 58 sporcu katılacak.

54 Makine Sporları Kulübü vasıtasıyla planlı yarış, 9 Ilkgüz Cuma Namazı haset Kent Meydanı-Spor Ada Tesisleri’nde gerçekleştirilecek seremonik tevessül ile başlayacak.

Sezonun 5’inci yarışında şampiyonluk ve podyum kovalayan sporcular, 10 Ilkgüz Cumartesi 09.00’dan itibaren Kömürlük köyünde yer kayran direnç etabını 4 kere geçecek.

11 Eylül Alışveriş haset ise Karaköy’de saha kayran Spor Cezire Tesisleri’ndeki peyrev etabını 3’er yol geçerek fakül toplayacak yarışçılar, saat 18.00’da düzenlenecek bağış töreniyle organizasyonu noktalayacak.

-“İsim sponsoru yerine saha kabul etmek bizlere hava veriyor”

Açıklamada değerlendirmelerine yer sunulan Petlas As Direktörü Ahmet Candemir, Sakarya’da gerçekleştirilecek yarışın 2 etaptan oluşacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Seçkin geçen etapta henüz birlikte çok heyecanın yaşandığı offroad şampiyonasının sponsorluğunu üstlenmekten ekolojik ortam büyük kurum duyuyoruz. Bu yarışla şampiyonada bitiş heyecanına bire bir girişim daha yaklaşmış oluyoruz. Bu organizasyonlarda elde ettiğimiz deneyimleri lastik teknolojisine adapte etmek ve toplumsal ağırbaşlılık bilinciyle Türkiye’de spora bindi yüklemek vizyonuyla buradayız.

Öngördüğümüz hedefler doğrultusunda sürdürülebilir büyümeye, gelişmeye ve pozitif ayar üretmeye devam edeceğiz. Bu yaklaşımla sportif rekabete ve hakeza benzeri organizasyona insanoğlu sponsoru olarak destek nail olmak bizlere çalım veriyor.”

Share: