PROF. DR. NURETTİN YİYİT: PANDEMİ TEMBELLİĞE İTTİ

ÇAM ve Sakura Şehir Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, organ ve zaman bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’bile şu an 27 bine andıran organ aktarımı muntazır olduğunu belirten Yiyit, “Pandemi gâh konularda bizi tembelliğe itti. Çağ bağışı anlamında ayrımsız unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde faaliyetler anlamında nefes ihtiyacı doğmaya başladı. Biz üstelik nefes ödeme üstüne gine çarkıt günlere kan dolaşımı ve o bizim koku ödeme konusundaki hevesli vatandaşlarımızın arzusunu tutuşturmak istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Ilkgüz tarihleri arasında Karabük Tanıtım Günleri düzenleniyor. Etkinlik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Site Hastanesi’nin zaman ve aza bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi dolayısıyla nefes bağışı sayısındaki düşüşün bilakis çevrilmesi gerektiği ve uzuv bağışının önemi üstüne vukuf verdi. Standı ziyaret edenlere ayrıca üst yığın indeksi ölçümü yapıldı.

“GEÇEN YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR HASTANE KADAR ORGAN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un güzel tıpkısı rengi var. Gelişigüzel hafta sonu bir yer, öz güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri bile 4 aktarılma sürecek. Ben üstelik Karabüklü olduğum için hemşehrilerim beni nida ettiler. Biz üstelik Çam ve Sakura Site Hastanesi namına burada sergilik açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine vasıl uzuv bekleyen vatandaşımız var. Onların bu acılı bekleyişine son çevirmek hesabına düşündürücü tıpkı katkı sunacağız. Yüksek sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi uzuv bağışına teşvik edeceğiz. Sabik yıl kim Karabük günlerinde, bir yıllık hastanenin aldığı dürü kadar ödül almıştık. Bu defa henüz erdemli bağış almayı planlıyoruz. Ayrıksı bu bahis, özellikle bu aza bağışında şunu uyarmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı dost bir ülkeyiz. Amma arazi olacak olan organlarımızın tıpkı başkasına duygusal olmasına izin etmemiz adına, bir farkındalık oluşturacağız. Pandemi bazen konularda bizi tembelliğe itti. Çağ bağışı anlamında bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında nefes ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ de çağ verme konusunda tekrar çarkıt günlere dönmek, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu harlatmak istiyoruz. Dem bağışında çıkmak isteyen vatandaşlarımızdan birlikte nefes bağışı alacağız. Ayrımsız ayrıksı molekül dahi standımızda aynı diyet uzmanı arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, cisim yığın indeksinin ölçümüyle ilişik ayrımsız çalışmamız olacak. Kefaret önerilerimiz olacak” diyerek konuştu. Karabük Üniversitesi’nden üstelik haddinden fazla sayıda öğrencinin standı müzakere ettiğini belirten Yiyit, “Çok bunaltıcı sayıda yabancı öğrenci okuyor. Onların çokları da zaman buradalar ve standımızı gezdiler. Alelhusus aralarında tababet, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize mail olanlar bile standımızı konuşma etti. Onların dahi özellikle organ bağışı ve dem bağışı standımıza bandaj göstermesi hoştu” dedi.

Görüntü dökümü—————————Tanıtım gününden fon-Stanttan fon-Prof. Dr. Nurettin Yiyit ile röp-Çağ bağışı eden benzeri yurttaş-Vatandaş ile röportaj-Standı müzakere eden Karabük Üniversitesi öğrencileri-Stanttaki kan aktarımı doktoru ile röp-Genel ve incelik

Share: