Reisicumhur Erdoğan açılışı Teşrinievvel ayında yapacak! Assos ve Troya Tünelleri ile 50 dakikalık el 5 dakikaya inecek

Ayvacık ile Küçükkuyu ilçelerini birbirine bağlayacak olan ve yapımına 2016 yılında başlanan Assos ve Troya Tünellerinde sona gelindi. Küçükkuyu rampalarındaki bulunan yolun konforsuz ve virajlı olması sebebiyle çokça yeğleme edilmeyen bu güzergah, yıpranmamış mukassem yolun ve tünellerin trafiğe açılması ile gelişigüzel çok henüz aşkın yeğleme edilir kuzuluk gelecek ve bölge turizmine vahim katkıda bulunulacak.

11 EKİM’DE AÇILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından Assos ve Troya tünellerinin düzlük aldığı Ayvacık-Küçükuyu yolunun Ilk Teşrin ayında açılmasının planlandığını söyledi. DOĞRU Öğür Grup Başkanvekili Bülent Turan’üstelik katıldığı bire bir açılış töreninde tünellerin 11 Ekim tarihinde açılacağını belirtti. Tünellerin 11 Teşrinievvel tarihinde açılması beklendiğini tamlayan AK Fırka Grup Başkanvekili ve Çanakkale Mebus Bülent Turan, “Buradan müjdeyi çevirmek istiyorum. Küçükkuyu tünellerimiz, rampadaki tünellerimiz, Biri Troya birisi Assos ismiyle 2 kesim zorlu tünel 11 Ekim’de inşallah açılışını yapacağız. Cumhurbaşkanımızın, videoteyp konuşma yolu ile katılımıyla, Bakanımızın gelmesiyle köprünün ayrımsız anlamda tıpkı ucunu dahi açmış olacağız” dedi.

50 DAKİKALIK YOL 5 DAKİKAYA İNECEK

Assos Tüneli – Küçükkuyu arası 12,15 kilometre olan ara 2,52 kilometre kısalarak ve 9,63 kilometreye düşecek. Yolun bölünmüş adına trafiğe açılması ile misil sürüş konforu artacak ve 50 dakika olan müddet birlikte 5 dakikaya inecek. Bu buut azimet-geliş adına çalışan yolda kazaları sunu bağan seviyeye indirerek duygusal ve mülk kaybını önleyecek. İş gücünde 72 milyon TL ve 36 milyon TL akaryakıt girmek için toplamda 108 milyon TL artırım sağlayarak devlet ekonomisine katkıda bulunulacak.Share: