Rektör Karakaya kıran bölgelerinden vukuf aldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yurt Karakaya, facia bölgelerinde yaşanan durumlarla ilişik bölgede say özne koordinasyon ekiplerinden bilgi aldı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, zelzele bölgesine yönelik destek ve müzaheret çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Yurt Karakaya, yer sarsıntısı bölgesine revan ekiplerin çalışmaları, bölgedeki öğrencilerin ve ailelerinin ihtiyaçları ile bindi taleplerini bastırmak için aynı toplantı gerçekleştirerek yapılan çalışmalar üzerine vukuf aldı. Toplantıda çalışmalara organize tıpkı şekilde Kırşehir AFAD, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Karı Içtimai Politikalar İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Bilimi İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgilendiren kurumlarla işbirliği ortamında bitmeme edildiği belirtildi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademisyenlere bölgede hizmetlere vasıta olduklarını gerekseme ortadan kalkıncaya büyüklüğünde afetzedelere hizmetlerine devam etmeleri talimatını verdi. Devletin tam kurumlarının ve üniversitenin teyakkuzda olduğunu dile getiren Rektör Karakaya, bölgeye desteğin en son seviyede sürdürülmesi için koordinasyon ekibini yetkilendirdi.

Bölgedeki öğrencilerin rica ve ihtiyaçlarına bindi olunduğunu açıklayan Vatan Karakaya; Kahramanmaraş merkezli deprem dolayısıyla SKS bünyesinde kurulan üniversitenin facia koordinasyon merkezi yetkilileri ile yaptığı toplantıda, facia yönetiminde mütebeddil ihtiyaçlara özen çekerek, aktarılma itibariyle şehre boşaltma edilen depremzedelerin içtimai iyileştirmelerinin üniversitenin yapmış olduğu çalışmalar karşı vukuf aldı. – KIRŞEHİR

Share: