Ressam Yüce Demir’den  “Ayvalık Peyzajları” Resim Sergisi

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Danışma Galerisi, ressam Yüksek Çipo’in “Ayvalık Peyzajları” konulu foto sergisine karı sahipliği yapıyor.

24 Ilkgüz akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışı, Ayvalık Belediyesi Başkan yardımcısı Ersan Ilkbahar tarafından yapıldı. Ekin ve danışma kenti Ayvalık’ta sanatçıları mihman etmekten, birlikte olmaktan balaban bire bir mutluluk duyduklarını dile getiren Ersan Ilkbahar, sanatseverleri sergiye nida etti.

Ankara Gazi Yetişek Enstitüsü Frenkçe Bölümü’nde eğitim gördüğü yıllarda, esmer soy çalışmalarıyla resme başlayan artist, Balıkesir Toyluk Yetişek Merkezi’nde, suret öğretmeni Gökhan Bilgili rehberliğinde, semirtilmiş boya çalışmalarını devam ettiğini söyledi. Ressam Yüksek Çipo, “Ressam Özdemir Yemenicioğlu ile Balıkesir Iyicene Sanatlar Atölyesi’nde, Ressam Gülseren Kayalı ile Ayvalık Tarlakuşu Atölyesi’nde ve Ressam Rukiye Acayip ile zat atölyesinde çalıştım. Çalışmalarıma, özlük atölyemde devam ediyorum” dedi.

Bugüne büyüklüğünde 4’ü kişisel, 16’sı muhtelit koyulmak üzere 20 sergiye katıldığını dile getiren sanatkâr, yaptığı Prof Dr. Türkan Saylan’ın portresini, Ayvalık Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne armağan etti.

Share: