Rize vukuf: Rize’de okulların basketbol potalarını çığır lisesi öğrencileri yapıyor

Rize’de okulların basket potalarını patika lisesi öğrencileri yapıyor

RİZE Rize’de çığır lisesi öğrencilerinin ürettiği basketbol potaları ve masa tenis masaları ihtiyacı olan okullara gönderiliyor.

“Ana Eğitimde 10 Bin Ekol Projesi” çerçevesinde eğitimde okulların ihtiyaçları giderilmeye bitmeme ediyor. Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan Ardeşen Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi Makine Teknolojisi alanında basketbol potaları üretildi. Okulun düz öğretmenleri ve 11 Araba Tasarım öğrencisi tarafından Rize ve Artvin illerindeki bulunan okullara toplamda 62 sayı pota yapıldı. Üretilen potalar 50 adet beş potası, 6 adet ortaokul potası ve 6 sayı anaokulu potası olarak üretildi. Okulda yapılan basket potaları Rize’nin 10 ilçesinde mevcut 17 okula basketbol potası verildi.

Öte yandan Giresun Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi aracılığıyla Rize’nin 9 ilçesindeki 18 okula masa tenisi seti yaparak teslimatına başladılar.

Konu ile ilişkin açıklamada bulunanan Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Soğurgan, “Bakanlığımızın yürüttüğü ‘Asıl Eğitimde 10 Bin Ekol Projesi’ var. Bu projede okullarımızda iyileştirmeler yapılıyor. Bugünde bu projeyle ait birt okuldayız. Toplam 17 okula basket potası 18 okulumuza dahi masa tenisi seti yapıldı. Yaptığımız potaların montajını yapıyoruz. Okullarımıza dağıtımlarını yapıyoruz. Basket potalarımız Ardeşen Ardeşen Mesleki ve Maharet Rum Lisesi aracılığıyla üretildi. Burada bizzat öğrencilerimiz basket potalarını ürettiler. Giresun Giresun Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi aracılığıyla masa tenisleri üretildi ve dağıtımları yapılıyor” şeklinde konuştu.

Share: