Rögar kapakları, asfalt seviyesine getiriliyor

Nevşehir Belediyesi yeni aldığı asfalt metres ara bulucu ile rögar kapaklarının oluşturduğu olumsuzluklara çözüm getirdi. Site içindeki bazen noktalarda trafik konforunu etkileyen sunma nazik etkenlerden olan rögar kapakları, öğün kotuna akıllıca ayla getiriliyor.

Nevşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Su ve Lağım Döşemi İşleri Müdürlüğü ekiplerince, yunak asfalt çalışması yapılan yollarda rögar kapağı ve yağmur suyu ızgaralarını asfalt ile tıpkısı kota değirmek üzere emek başlattı. Şehremaneti ekipleri yol konforunu en son seviyeye fark etmek üzere gerçekleştirilen icraat ilk yerine 15 Orak Ayı Mahallesi ve Güzelyurt Mahallesi’nde yapıldı.

Çalışmaların önümüzdeki günlerde şehrin farklı mahallelerindeki yollarda dahi gerçekleştirileceğini belirten Belediye Reisi Dr. Mehmet Deveci, “Sıcak asfalt serimi sırasında asfaltı seren alet umum adına oturduğunda rögar kapaklarının seviyesini ayarlayamadığı için rögar kapakları ile asfalt arasında blucin farkı oluyordu. Belediyemize kazanıldığımız eskimemiş asfalt robotuyla ve mini üstüvane ile baştan rögarların etrafını kesip, mizan ile ölçüp, asfalt ile rögar kapaklarını eşitliyoruz ve batma yapmayacak şekilde yeniden ayarlıyoruz. Bunu birlik şehrimizdeki yıpranmamış yaptığımız asfaltlara uygulayacağız. Sonunda rögar kapakları sorun olmaktan çıkma” dedi. – NEVŞEHİR

Share: