Roma Devri’nden artan Soğanlı Vadisi’nde turistik balon uçuşları başladı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kapadokya’nın giriş kapısı olan ve tarihi Kaya Kliseleri, Peri Bacaları ve kadınların yaptıkları çaput bebekleriyle adlı Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesi sınırları içerisinde kâin Soğanlı Vadisi’nde, önümüzdeki yaz turistik palavra seyahatlerinin elan artacağını söyledi.

“UÇUŞ EDEN FİRMA SAYISI 5’E YÜKSELECEK”

Ilbay Gökmen Çiçek, “22 Ağustos Pazartesi gününden itibaren, daha ilkin yapılan ticari uçuşlara ilave olarak 3’üncü benzeri firma henüz uçuşlara başlayacak; bu uçuşlarla gelişigüzel ayrımsız ay böylecene toplam ticari pervaz eden firma sayısı 5’e yükselecek.” dedi.

“SOĞANLI VADİSİ, ROMA DÖNEMİNDEN ARTAN KİLİSELERİ İLE ADLI”

Güvercinlikleriyle, in, melce, kilise ve manastır adına geçer kayaç oluşumlarıyla Soğanlı Vadisi’nin coğrafi adına enteresan bir yapıya topluluk olduğunu tamlayan Vali Çiçek, “Soğanlı Vadisi, haddinden fazla bozuk bir yerleşim alanı kendisine Roma Devri’nden kalan kiliseleri ile ünlüdür, bu kiliselerin yer ünlüleri; Ermiş Barbara (Tahtalı), Karabaş, Kubbeli ve Yılanlı kiliseleridir.” diye konuştu.

“FARKLI BİR DENEYİM VARAGELMEK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ”

Ilbay Çiçek, konuşmasının böylecene, “Farklı tıpkı birikim süregelmek, Kaya kiliselerini, Erciyes’i ve günün doğuşunu bürümek isteyenleri nasıl Soğanlı Vadisi’ne bekliyoruz.” dedi.

İşte bölgeden kareler:

Share: