Saf Esenlik-İş Sendikası Çorum Şubesinden tıbbi sekreterlerle ilişik açıklamaya tepki

Saf Keyif-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Hüsnü Aykan, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde etkin tıbbi sekreterlerin vatandaşlara güçlük çıkarttığı iddiasının hakikat olmadığını belirtti.

Aykan, Çorum Eti Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırı Hastanesi uğrunda düzenlediği matbuat açıklamasında, bire bir partinin memleket başkanlığından yapılan açıklamada, gâh şifahane çalışanlarının vatandaşlara ağırlık çıkarttığının argüman edildiğini söyledi.

Asılsız suçlama ve iddiaların gerçekten görevini hesabına ifham etmek için canla başla mücadele eden aynı camiayı örselemek için yapıldığını öne süren Aykan, “Doktor bulunan polikliniklerin tamamında sekreterlerimiz alışılmadık çaba sarf etmektedir. Yataklı Vagon servislerde hastaların taburcu işlemlerinde, hastaların yahut pestil yakınlarının sav edildiği kadar seçkin evrak gezdirme işlemi yoktur. Bu söylemlerin hiçbiri kabul edilemez. Aslı namevcut suçlamaları akseptans etmiyor, popülizme kurban olan fırka yetkilisini tamlık üyelerimiz hesabına kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: