Sakarya Büyükşehir Beldiyespor Hentbol Takımı tanıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Büyük, hentbol branşında iddialı olduklarını hedeflerinin kullanılmamış sezonda şampiyona olduğunu söyledi.

Ormanpark’ta düzenlenen Sakarya Büyükşehir Uray spor El Topu Takımı’nın tanıttım programda mütekellim Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Makro, konumu, sanayisi, turizmi, tarımı, sporu, içerisinde barındırdığı kültürü ve insanlarıyla potansiyeli faziletkâr tıpkı site olduklarını söyledi.

Bünyelerindeki 27 branşta 5 bine yakın sporcuyla ulusal ve uluslararası müsabakalarda kenti düzen ettiklerini nâkil Yetişkin, güreş, karate, satranç, kılıç oyunu, el topu kadar dayanabilen çokça branşta şampiyonaları Sakarya’de gerçekleştirdiklerini anlattı.

Eskişehir Orman Spor Kulübünün ölümlü hakkının Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübüne devredildiğini anımsatan Yüce, “Hentbolda haddinden fazla iddialıyız, takımımız Türkiye çapında ve Türkiye’nin bildirme flaş takımlarından birisidir. İnşallah tığ Süper Lig’bile şampiyona bekliyoruz. Arkadaşlarla antlaşma içtik, karar verdik, inancımızı ve heyecanımızı birleştirdik. Bu yıl Süper Lig’bile bökelik kararı aldık.” diyerek konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç dahi Sakarya’birlikte yaptıkları spor yatırımları ve organizasyonlar için Heybetli’ye teşekkür etti.

Takıma kullanılmamış sezonda muvaffakiyet dileyen İnanç, “Altyapıya müteveccih haddinden fazla gösterişli projelerinin olduğunu gördüm. Bu bile bizim üzere çok umut verici. Sakarya gençliği adına altyapıdan gelecek hentbolcularımız amacıyla benzeri felek olduğu kanaatindeyim.” dedi.

Başantrenör Işık: “Sakarya’ya bire bir yürek tefhim etmek istiyoruz”

Takımın başantrenörü Mehmet Fatih Işık ise bökelik hedefi içerisinde olacaklarını, öncelikle Avrupa kupalarına katılmayı amaçladıklarını vurguladı.

Sakarya’yı ve ülkeyi Avrupa’dahi yeryüzü ongun şekilde külah etmeyi arzuladıklarını belirten Işık, şunları kaydetti:

“Şampiyonluk ipini diretmek ve Sakarya’ya bir kupa yayımlamak istiyoruz. Lige hazırız. Önümüzdeki yıl hem lig şampiyonluğuna hem Türkiye kupasına hem de Süper Kupa’ya talibiz, şimdiden diyebilirim. Siktirici heyecanı faziletkâr, verimli enerjisi olan maçları burada Sakarya halkına izleteceğimizi düşünüyorum. Başkanımızın ve kulübümüzün desteğiyle bizlere durmak yok.”

Topluluk kaptanı Ramazan Döne ise Beykoz Belediyespor maçını kazanıp yollarına sürmek istediklerini söyledi.

Konuşmaların arkası sıra bando oyuncuları ve beceri yıldız bilimi tanıtıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ligin evvel hafta maçında 13 Eylül Salı haset saat 15.00’te Beykoz Belediyespor’u evinde ağırlayacak. Seyirciler, Sakarya Spor Salonu’ndaki müsabakayı ücretsiz izleyebilecek.Share: