Sakarya Düzlük Muharebesi’nin 101. Yılında Şüheda Başkent’te Anılacak

Sakarya Kayran Muharebesi’nin 101. sene dönümü etkinlikleri kapsamında 11 Eylül Münasebet günü ‘Diriliş Yürüyüşü’ düzenlenecek. Polatlı’daki Sakarya 12. Takım Şehitliği’nde gerçekleştirilecek etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Aheste da katılacak.

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Sakarya Saha Muharebesi’nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 11 Eylül 2022 Muamele günü Başkentliler Polatlı’daki Sakarya 12. Kol Şehitliği’ne akıllıcasına “Diriliş Yürüyüşü” gerçekleştirecek.

1921 yılının 23 Ağustos’undan 13 Eylül’üne büyüklüğünde 22 dönem ve 22 gece aralıksız bitmeme eden ve Türk ordusunun, Batılı devletlerin güdümündeki Yunan ordusunu hezimete uğrattığı Sakarya Düzlük Muharebesi’nin 101. sene dönümü türlü etkinliklerle kutlanacak.

800 METRELİK ALAY OLUŞTURULACAK

Etkinlik, Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Kırıcı’ın katılımı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi, Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası destekleri ile gerçekleştirilecek.

800 metrelik yürüyüş ile 12. Ekip Şehitliği’ne varılmasının peşi sıra ihtiram duruşu ve peşi sıra İstiklal Marşı ile başlayacak olan programın sunuculuğunu aktör ve seslendirme sanatçısı Volkan Severcan yapacak. Izlence, tekmil şehitlerin anılması ile tamamlanacak.

Share: