Salihli’de Kurtuluş Çarşısı ve Pazaryeri hizmete açıldı

Manisa’nın Salihli ilçesine kazandırılan bakir pazaryeri ve semt çarşısı cumartesi günleri hizmet verecek.

Salihli Belediyesi tarafından Kurtuluş Mahallesine kazandırılan yıpranmamış pazaryeri ve taraf çarşısı, dualar eşliğinde açıldı. 71 tezgah ile 10 dükkanın bulunduğu Halas Çarşısı ve Pazaryeri cumartesi günleri bakım verecek.

Sosyal belediyecilik anlamında yeni tıpkısı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Yıpranmamış pazaryeri ve yan çarşımız, Halas Mahallemize ve Salihli’mize hayırlı olsun” dedi.

Salihli Belediyesi eliyle 10 ayda yapımı tamamlanan ve 71 tezgah ile 10 dükkanın bulunduğu Halas Çarşısı ve Pazaryeri, Ilmek Deneyimsizlik Koordinatörü Mehmet Demirtaş yoluyla yapılan dua eşliğinde esnafların ve vatandaşların hizmetine açıldı.

Açılışa katılan Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Pek Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, 28. Dönem Milletvekili aday adayı Yunus Istekle, Kurtuluş Muhtar Sinan Akyol, Zabıta Müdürü Adem Kırıcı, Belediye ofis müdürleri ile Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı İdris Özer, pazaryerini gezerek ilk kez tezgah açan esnaflara berceste işlemler dileğinde bulundu. – MANİSA

Share: