Saman tozu kavgasında 2 kişiyi öldürüp polise acı açan meşkûk: “Parçalanmamış polis teşkilatından özür dilerim”

Konya’da, komşular ortada evin yanındaki boş alana saman balyası indirilmesi ve toz gelmesi meselesinden sâdır kavgada 2 kişiyi öldüren ve 3 kişiyi de yaralayan zanlının emniyetteki ifadesinde, “Fenomen dolayısıyla pişmanım. Tekmil polis güçleri teşkilatından de özür dilerim. Polis Güçleri olduklarını bilsem, biberli etmezdim” dediği öğrenildi.

Fenomen, 31 Ağustos Çarşamba haset saat 09.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Erler Mahallesi Birim Çıkmaz üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Nurettin Altunkaya ile evinin taraf tarafında mevcut yersiz alana saman balyası indiren komşusu Ayhan Erdemir arasında evine saman tozu geldiği gerekçesiyle tartışma imdi. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne Nurettin Altunkaya evinden getirdiği pompalı diye anlatım edilen av tüfeği ile cebin taraftakilere dağ etti. Açılan ateşte Ayhan Erdemir (46) ve eşi Mahizer Erdemir (47) fenomen yerinde hayatını kaybederken, F.E., N.E. ve M.G. yaralandı. Olayın şüphelisi Nurettin Altunkaya, adrese mevrut polislere üstelik çığlık açtı. Polis ekiplerinin kıymet vermesi üstüne Nurettin Altunkaya yaralı adına ele geçirildi. Yaralılar ambulanslarla kent merkezindeki değişik hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayda alçak yaralanan F.E. ile sakil Nurettin Altunkaya’nın tedavisi devam ederken, gayrı yaralılar taburcu edildi.

“Polis olduklarını bilsem, keder etmezdim”

1 sene ilk birlikte iki ailenin ‘saman tozu’ dolayısıyla kavga ettikleri ve hastanede tedavisi tamamlanan Nurettin Altunkaya’nın emniyetteki ifadesinde, “Fenomen zımnında pişmanım. Cemi polis teşkilatından dahi özür dilerim. Polis Güçleri olduklarını bilsem, yara etmezdim. Yıllardır saman dolayısıyla husumetimiz var. Olay haset birlikte bir konudan savaş daha çok” dediği öğrenildi.

Şüpheli Nurettin Altunkaya’nın 2004’te memleketi Elazığ’dahi tıpkı akrabasını öldürdüğü ve ‘Kasten öldürme’ suçundan 26 sene delik cezası aldığı, 2014’te koşullu boşaltma olduğu, 2017’dahi de Elazığ’dan Konya’ya yerleştiği öğrenildi. Aileler arasında tıpkı konu sebebiyle meydanlık meydanlık tartışmalar yaşandığı öğrenildi. – KONYAShare: