Samsun’dan kısa kısa

Nahiye ilçesinde, Çanakkale Destanı’nın anlatıldığı, alp askerlere ilişik eşyalar ile beğenilen mühimmatın düzlük sergilendiği “Gezmen Çanakkale Müzesi Sergisi” ziyarete açıldı.

Kesim 25 Mayıs İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda açılan sergiyi ülfet eden Nahiye Milli Yetişek Müdürü Kasıt Kuvvetli, sergi için bilgi aldı.

Sergiyi ziyaret edecek öğrencilerle dostça fail Sağlam, Çanakkale Savaşı sırasında sunulan mücadelenin önemine değinerek, “O gün atalarımızın vermiş olduğu uğraş yardımıyla zaman buradayız. Ermiş Türk milleti üzere istikbal, istiklal, hürriyet, özgürlük bahis konusu olduğunda elbette kararlı, kararlı kahramanlıklar sergilediğini bu sergide görecek ve anlayacaksınız. Bu nazik koca mücadelenin, alplık mücadelesinin ayrıntılarını burada göreceksiniz. Çoluk Çocuk önce öz tarihimizi öğrenelim. Ülkemizi çok sevelim. Çanakkale’ye gidip, oradaki havayı solunum etmenizi da öneriyorum.” dedi.

Daha sonra Seyyah Çanakkale Müzesi Sergisi görevlisi Mehabetli Erek Kalegil yoluyla öğrencilere Çanakkale Bahir Zaferi ve kara savaşları için bilgiler verildi.

Sergi, hafta süresince 09.00 ile 17.00 saatleri ortada ücretsiz ülfet edebilecek.

Mıntıka Tapu Müdürlüğü eskimemiş binasında hizmet vermeye başladı

Kesim Tapu Müdürlüğü barhana işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra baştan hizmet vermeye başladı.

Tapu Müdürlüğü, bakım verdiği ekol binasının sarsıntı güçlendirme çalışmaları kapsamına alınmasıyla alay malay Bahçelievler Mahallesi Martir Ilçebay Mutlu Sıska Caddesi Toprak 25 Mayıs Küçük Asya Lisesi karşısında eskimemiş binasına taşındı.

Mıntıka Tapu Müdürü Asıl Olmuş bile bire bir hafta aranın arkası sıra kullanılmamış yerlerinde bakım vermeye başladıklarını belirterek, “Barhana sırasında halkımızın göstermiş olduğu çıdam ve mezhep üzere teşekkürname ediyorum.” dedi.

Share: