Şanlıurfa haberleri! Karaköprü kırsalına yıpranmamış tıpkı çok amaçlı salon kazandırıldı

Karaköprü Belediyesi eliyle ilçedeki Şahin kırsal mahallesine yapılan çok amaçlı salonun açılışı gerçekleştirilirken, kırsala kazandırılan 43’üncü çokça gayeli salonun açılışına gerçekleştirildi.

Karaköprü Belediyesi kırsal mahalleleri kalkındırmak ve henüz yaşanılabilir eylemek için hizmetlerini sürdürüyor. İlçedeki Delicesine rustik mahallesinde vatandaşların taziyet, toplantı, şiar gibi programlarını yapabilmeleri için 300 metrekare düzlük üzerine haddinden fazla gayeli mağaza düz yazı edildi. Yapımı tamamlanan 43’üncü haddinden fazla gayeli salonun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Karaköprü Belediye Reisi It Canlı Baydilli’nin yanı sıra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Karaköprü Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, şehremaneti divan üyeleri ve kırsal mahalledeki vatandaşlar katıldı.

Açılışta mütekellim Karaköprü Şehremini Dokuz Canlı Baydilli, ilçedeki 86 rustik mahalle ve 90 mezraya merkezdeki hizmetleri götürmeye çalıştıklarını anlatım ederek, “Kırsal mahallelerimizde haddinden fazla gayeli salon, bireşimli çim kayran ve öğün çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bugün Delice mahallemiz ile birlikte 43. Kırsal mahallemize çokça amaçlı mağaza kazandırmış olduk. Buradaki yapımız köy konağı tarzında olup dernek, taziye, toplantı, belgi ve mihman izaz kabil programlarda vatandaşlarımıza bakım edecektir. Tığ Karaköprü’yü projektör baht haline getirip bize mümin vatandaşlarımızı mahcup etmemek amacıyla çalışmaya ve projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise yaptığı konuşmada,” Karaköprü’nün averaj 30 yıllık ayrımsız mülki idare geçmişi olmasına karşın güya beniz yıllık tıpkısı ilçeymiş gibi görünüyor. Burada bire bir şehir kültürünü ve düzeni görebiliyoruz. Şazeli Mürtefi Dedenin manevi koruyuculuğu ile birlikte bu ilçede sosyalleşme ve birliktelik olduğuna şahit oluyoruz. Delicesine Mahallesine kazandırılan çokça gayeli mağaza birçok işleve ehil evire çevire aynı yapı adına bakım veriyor. Fena Hâlde günlerde mergup, iyice faaliyetlerin yapıldığı bire bir yer yerine kullanılmasını dilek ediyorum” ifadelerine düzlük verdi.

Şahin Mahallesi Muhtarı Nasrettin Kına, yapılan hizmetten çokça memnun olduklarını dile getirirken, haddinden fazla amaçlı salon amacıyla Karaköprü Belediye Reisi Dayanıklı Baydilli ve ekibine teşekkür etti.

Açılışın arkası sıra Ilbay Ayhan ve Başbuğ Baydilli çokça amaçlı salonda oturup kırsal mahalledeki vatandaşlarla ayrımsız süre ahbapça etti. – ŞANLIURFA

Share: