Sav Ocakları Genel Başkanı Yıldırım’dan Başbuğ Pekmezci’ye konuşma

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Kahraman Sebep, Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’yi makamında ziyaret etti.

Uray Başbuğ Yardımcısı Ülker Türkmenli ve Uray divan üyeleriyle gelişigüzel Ülkü Ocakları Umumi Başkanı Yıldırım ve beraberindeki heyeti karşılayan Komutan Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Komutan Saika ve beraberindekilere Bayburt ile ilişik bilgiler veren Başbuğ Pekmezci, Türk Dünyası’nın ortak atası Ata Korkut’un mezarının Bayburt’ta olduğunu, Ağababa Korkut yerine arsıulusal boyutta 1995 yılından bu yana hars ve görüşme şölenlerinin dizgi edildiğini söyledi.

Bayburt’un Türk Dünyası’nda önemli tıpkı yeri olduğunu kaydeden Başbuğ Pekmezci, “Bayburt, çağ ve kültür şehridir. Şehrimizde yaşanmış tıpkısı tarihi ve Dede Korkut’u gelecek kuşaklara nakil hesabına aynı gayretin içerisindeyiz. Ata Korkut ve hikayelerinde geçen Mir Böyrek’in kabri Bayburt’ta. Türk Dünyası’nın ortak atası Ata Korkut namına arsıulusal boyutta düzenlediğimiz kültür ve sanat şölenleri vesilesiyle Türk Dünyası’nı şehrimizde buluşturmaya gayret ediyoruz” dedi.

Sav Ocakları Genel Başkanı Ahmet Kahraman Yıldırım ise Bayburt’ta olmaktan şişman mutluluk duyduğunu dile getirerek misafirperverliğinden çevre Başkan Pekmezci’ye teşekkürname etti.

Geçtiğimiz günlerde Bayburt Belediyesi yoluyla birleştirme edilen Bayburt Dede Korkut 26. Uluslararası Ekin ve Musahabe Şölenlerine Başkan Pekmezci eliyle nida edildiğini, programının yoğunluğundan dünya katılamadığını bildiren Genel Başbuğ Sebep, Ağababa Korkut Şölenlerini alarga izlem ettiğini ve kalbinin Bayburt’ta olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Ülkü Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Kahraman Saika’a musahabe anısına Ata Korkut Biblosu, Aydıntepe Tahassüs Halı ve mütenevvi hediyeler verdi.

Ziyarette, Sevgili Ocakları Genel Başkanı Ahmet Kahraman Saika’a Aydıntepe Şehremini Haşim Şentürk, Ulusçu Akım Partisi MYK Üyesi İdris Aydın, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, MHP Bayburt Tarz İlçe Başkanı Aşure Ayı Baykal, Sorun Ocakları Bayburt İl Başkanı Yunus Emre Varlıklı, Amme-Sen Bayburt İl Temsilcisi Ahmet Deli Dolu, Sorun Ocakları Umumi Başbuğ Yardımcıları Deniz Güzelay ile Zekai Pınarbaşı, Sorun Ocakları Trabzon İl Başkanı Ertuğrul Alem, Erzurum İl Başkanı Abdulkadir Gökcan, Rize memleket Başkanı Tutkun Kandemir, Ordu İl Başkanı Doğan Erkek Duran, Giresun İl Başkanı Özcan Erkan, Gümüşhane İl Başkanı Serkan Yiğit ve Bayburt Ülkü Ocakları Umumi Heyet Üyeleri haremlik etti. – BAYBURT

Share: