SELIM Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına reaksiyon

AK Fırka Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mebus Doğuş Derya’nın sözlerine ilgili, “Kıbrıs’ta eski tıpkı güya Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye dahi böyle karışık yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki ayrımsız otelde “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin hemencek 2023’e akıllıca girdiğini, bilcümle beraber sahada olduklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Parti’nin milletin içinden sâdır, kavim tarafından kurulan ve milletle gelişigüzel ülkeyi idare eden bire bir fırka olduğunu vurgulayan Demiröz, “DOĞRU Tümen, 12 milyon üyesi ile dünyanın en nazik sivil topluluk kuruluşudur. AK Parti, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana özellikle alt dirimlik grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri radde aldık, bunlarla ait seçim hazırlanacak. Mümasil zamanda TBMM’bile yasalar birden çıkarılacak.” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, asgari ücrete birlikte yılbaşında ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını üstelik ilave ederek beklenenin üzerinde ayrımsız rakam açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde aynı bütçe hazırlığı yaptıklarına belen ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz yerine dahi genişlik balaban bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bütün dünyanın gözünün üstünde bulunduğu bire bir devlet olduğuna dikkati çeken Demiröz, şöyle konuştu:

“Bir tarafta Güneydoğu, benzeri tarafta Orta Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği bittabi üretim ettiğine şahit oldum. Uğraş bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi hep domates dolması ve aldatmayla bu ayla getirdiler. PKK’nın Kürt diye niteleyerek ayrımsız derdi bulunmayan. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diyerek tıpkı problemi var. PKK’yı kuran de galiba, DEAŞ’ı kuran üstelik muhtemelen, şu anda onlara silah veren de anlaşılan. Birini alıyor, birini veriyor. Bütün amaçları Türkiye’yi bire bir sarmala ahzetmek. Yunanistan’ı, İstanbul kadar ayrımsız ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon avro borcu olan ve kişi zor maaşını ödeyemeyen benzeri büyüklük. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, hangi Amerika’ya hangi Fransa’ya güvensin. Yunanistan’dahi dinç insanlar ülkelerinin satıldığını, tamamen başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan dahi Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta kullanılmış bir neymiş Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ çok fatura ödedik. Kimseye de böyle sıkıntılı yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DÜRÜST Fırka Trabzon Saylav Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, henüz bilahare Çorum Belediyesini görüşme etti, milletvekilleri da ilçelerde programlara katıldı.

Share: