SELIM Partili Özhaseki’den CHP’lilerin ’15 milyon TL’lik köprü’ iddialarına karşılık: İspatlanırsa milletvekilliğinden incizap ederim

CHP Kayseri Saylav Sakil Ark, YANLIŞSIZ Fırka Yerli Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin uray başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dayalı Sayıştay raporu olduğunu ancak köprünün ortada olmadığını sav etmişti. Özhaseki’den Sıska’a yanıt geldi.

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM”

CHP’li trollerin sonsuz bu konuyla konusunda geldiğini belirten Özhaseki, “2-3 sene geçmiş CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı ’15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?’ diyerek sloganlaştırarak, üzerime vürut operasyonları yaptılar. Daim da tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik bey biraz zorda kaldı. Zira balaban miting diye her tarafa duyurdular. Milletvekillerinin tamamıyla gittiler Yalova’evet. O nazik mitingde üstelik 700-800 dirilik toplayabilmişler. şehremini arkadaşımız mülk başkanı üstelik Yalova Belediyesi’nden murafaa kayıtlarına eski 20 küsur trilyonluk benzeri hırsızlık var. Başkanı de görevden aldılar bundan kontekst. ‘Buna üstelik karşılık ver’ diyerek pankart asmışlar. Ben bunu içtimai medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla karmakarış benzeri torbayı yine doldurarak, laf salatası içerisinde ‘Sen geçmiş 15 trilyonluk şu köprü nerede? Onun cevabını ver’ demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya yağmak yumruk tıpkısı molekül. Fakat sonunda biz siyasetçi insanlarız, siyaseti katakulli ediyoruz. Toplumun önündeyiz, çoluk çocuk ve torunlar da bizi izliyorlar. Biberli sözleri söylemekten tevakki ediyorum amma genişlik azından şurası söylüyorum, bunu belirten bire bir milletvekili eş olduğuna göre arasında tıpkısı biber dolması var. Bu yalan ya bana ilgili evet ona ait. Dalavere de kimseye yakışmaz. Eğer basit Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, bir güreşçi köprüsü yazmak amacıyla 15 milyon TL servet vermişsem, öyle aynı köprü yoksa ortada ego bugünden itibaren mebusluk sıfatımdan çekilme ediyorum. Sosyete önüne tıpkısı henüz çıkmayacağım. Hakeza ayrımsız biber dolması yeter zaten amma değilse, iftira eden insanın de şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip takkadak ricat etmesi geçişsiz” dedi.

“YAPTIKLARIMI SIRALAMASAM SABAHA BÜYÜKLÜĞÜNDE BİTİREMEZ”

Yine CHP Kayseri Milletvekili Pahal Ark’ın otoyollarla ilişik iddiasına yanıt veren Özhaseki, “Otoyol değme şehre özel yapılmaz. Otoban tıpkısı taraftan başlar, şehrin ucuna kadar giderken bağlantı yollarıyla onlarca şehir ondan istifade boy bos. Nihayetinde yapılan bu otoban Urfa – Antep’e kadar devam eden Adana üzerinden giden tıpkı otoban. Herhangi Bir il o bağlantıyı kullanır. Bu zamana kadar Kayseri’nin bildirme kestirme bağlantı yolu bir vakitler beri hep Nevşehir denildi. Ego defaatle Nevşehir üst gittim, tekraren Kırşehir beden ölçtüm ve Kırşehir’in elan kese olduğuna orgazm getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve sonraları üstelik haritalar üzerinde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı elan uygun diye niteleyerek ifade verdik. Sonrasında Eriştirme Bakanlığımız ihalesini yaptı. Sayı Farkı yerine söylüyorum Kayseri yolu yeniden Ankara’evet 320 kilometre. 200 kilometresi otoban, 120 kilometresi koşa nöbet. Hem bile kaymak kabil. Bunu ayırmak bile bizim iktidarımıza baht oldu. Onlar de konuşsunlar lakırtı etsinler. Ben bu şehirde 21 sene uray başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Ciddi Ark sabaha büyüklüğünde okusa bitiremez bunu. Bir üstelik CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları dahi bitiremezler. O yüzden gür hisse senedi yapanın kategorik takiben konuşan tamam. Tığ aksiyon yapacağız, onlar üstelik konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİSPOR’LA HEPİMİZ ALIM DUYUYORUZ”

Kayserispor’la ait değerlendirmelerde bulunan Mehmet Özhaseki, “Geçen hafta içerisinde Kayserispor’umuzda basit güçlük vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması lazım ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak ihvan, ihtiyacı olan rüfeka vardı. Haklılar, dünyanın ciharıyek vasıtasıyla mevrut hevesli futbolcular burada hangi yaparlar? Bedel amacıyla oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu adına görünür. Berna hanımın evet de Kayserispor yönetimindekilerin borcu olarak göremezsiniz. Kayserispor’la hepimiz gurur duyuyoruz, övünç ediyoruz. Sonuçları hangi olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında izdırap çıktığında hepimiz tıpkı şeyler söylüyoruz. O antlaşma bizim dahi elimizi taşın altına koymamız lazım. Son bulduğumuz formüllerle ayrımsız müzaheret kampanyası başlattık yüce firmalardan. Bunu Berna hatun açıklar. Oradan 2-3 dönüş evvel futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilgilendiren bile gene bazı temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek imdi” dedi.Share: