SELIM PARTİ’Lİ YAZICI TÜRKİYE’NİN HİÇBİR SORUNUNU KAPI ARKASI BIRAKMADIK

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Dirimsel Muharrir, ‘Türkiye’nin hiçbir sorununu başlık arkası bırakmadık. Zımnında maltalık pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu taşmış bela ile uğraş ika üzerine ayrımsız taraftan lazım önlemler alınıyor, benzeri taraftan üstelik para şişkinliği zımnında mütenakıs satın alma gücüne, imkanlar ölçüsünde arttırma yardım keşfetmek suretiyle takviye ediyoruz. İki kademeli aynı mücadelemiz var’ dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Edip, ‘2023’e Makul Kent Buluşmaları’ programı kapsamında beraberindeki kesim milletvekilleri ve MKYK üyeleriyle sabahleyin saatlerinde Diyarbakır’a geldi. AK Parti İl Başkanlığı’nı musahabe fail Edip ve beraberindekiler burada matbuat mensuplarıyla aynı araya geldi. Milletin karşısına çıkacak sunma kuvvetli kadronun DOĞRU Parti ve Cumhur İttifakı olduğunu söyleyen Yazar, ’20 yıllık uygulama var. Temas şeyi çözdük demiyorum ama 20 yılda Türkiye’de el atmadığımız, ruzname konusu yapmadığımız husus kalmadı. Siyasi alana girmeyeceğim. Yani Türkiye’nin bittabi mandepsi edildiğini görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın Konfedere Milletler’de yaptığı müşavere ve oradaki temaslarıyla ve tekrar hemen kuzeyimizdeki savaşçı iki ülkeyle ilişkin Türkiye’nin takındığı formaliteci ve gösterdiği performansın, iç siyasal alanda ermiş milletimizin geçmişiyle angajmanlı yaptığımız ve değerlerimiz bakımından üstelik gelgel duyacağımız olaylarla meşbu olduğunu göreceğiz. Bu hakkı bile teyit etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Zımnında bu majör seçime giderken, ‘Ama, fakat ve lakin’ demeden akıllıca olanı, akıllıcasına kadroları desteklemekle mükellefiz diye niteleyerek düşünüyorum. Biz bunları hatırlatmak, sizlerin önerilerini eleştirilerini dinlemek için buradayız? diye konuştu.

‘HAYAT PAHALILIĞIYLA ETKİN MÜCADELE VERİLİYOR’

Hayat pahalılığıyla deli dolu bir mücadele verildiğini kaydeden Edip, şunları söyledi

‘Ne denli etkin aynı savaş sürdürdüğümüzü hem Cumhurbaşkanımız hem ilgilendiren bakanlarımız kamuoyuyla paylaşıyorlar. Tığ Türkiye’nin hiçbir sorununu husus arkası bırakmadık. Halının dibine infirak etmedik. Dolayısıyla maltalık pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu taşmış bela ile savaş etme konusunda tıpkı taraftan zaruri önlemler alınıyor tıpkısı taraftan da para şişkinliği nedeniyle mütenakıs mübayaa gücüne, imkanlar ölçüsünde arttırma katkı çıkarmak suretiyle sağlamlaştırma ediyoruz. İki aşamalı bir mücadelemiz var. Türkiye iri tıpkısı devlet. Bu simge, bu yurt hepimizindir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yurttaşları kendisine yeryüzü şişman zenginliğimiz, kardeşliğimizdir.?Share: