Selin yaraları sarılıyor

Nevşehir’da geçtiğimiz aylarda yaşanan baskın felaketi dolayısıyla kötülük gören kat, içmece suyu hattı, kanalizasyon ve köprüler onarılıyor.

Acıgöl ilçesine vabeste Tepeköy’dahi selden engel gören güreşçi köprüsü İl Hususi İdaresi marifetiyle yenileniyor. Selden zarar gören Tepeköy’bile tetkik fail Nevşehir İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Kamil Duru yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda yaşanan hâkim felaketi zımnında engel gören bölgelerde çalışmalarınız bitmeme ediyor. Alelhusus zarar gören içmece suyu, posta ve kanalizasyonların tamirat çalışmalarımıza evleviyet verdik. Acıgöl bölgesine yaşanan selden çevre Tepeköy’birlikte bulunan bir köprü bile engel görmüştü. Bu köprüyü üstelik cezbetmek üzereyiz” şeklinde konuştu.

Tepeköy Muhtarı Ahi Kartalmış üstelik yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda devlet genelinde yağıştan Tepeköy olarak bizde etkilendik. Oluşan başat köyümüzün içerisinde bir nice noktada akarsu şebeke ve yollarda bozulmalara hastalık olmuştu. Devletimizin yanımızda olduğunu bu gelişmemiş zamanda yapılan çalışmalar bana bire bir yol gördük” dedi. – NEVŞEHİR

Share: