Serencam zaman haberi! 2 kişinin öldüğü kazada tutuklanan sürücü: Midibüste değildim

İZMİR’in Çiğli ilçesinde, 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin birlikte yaralandığı gidiş geliş kazasında tutuklanan midibüs şoförü Mustafa Tığ’ın ifadesi ortaya artık. Tığ’ın ifadesinde, kaymakamlık sırasında midibüste olmadığını söylediği belirtildi. Tığ’ın, midibüsü otopark ettiği yerde göremeyince ilk çalındığını sandığını, oturduğu kafeteryadan kalkınca üstelik kazayı gördüğünü söylediği ifade edildi.

Kaza, salı haset saat 18.00 sıralarında Egekent Mahallesi’nde meydana geldi. 45 DK 304 plakalı midibüs ile karşı yönden gelen ve muvakkat indirmek için duran Mehmet Yılmayan yönetimindeki 35 M 8536 plakalı palyatif minibüsüyle çapıştı. Minibüsten inip yolun karşısına geçmeye etkin Bülent Ünal midibüsün altında kaldı. Çevredekilerin ihbarı konusunda ilçe hesabına afiyet ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Bülent Ünal’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Kazada yaralanan Gülizar Obuz Familya (27) ve 5 birey ise yapılan ilk müdahalenin arkası sıra belde hastanelere kaldırıldı. Gülizar Obuz Karı de kamu çabalara karşın kurtarılamadı.

Bir bilgisayar firmasında elektronik beyin mühendisi adına çalışan 2 almanak evli Gülizar Obuz Eş Sarhoş Mezarlığı’nda, Bülent Ünal ise Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde toprağa verildi.KAZAYI GÖRÜP İHBARDA BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ

Kazanın ardından gözaltına alınan midibüs şoförü Mustafa Tığ ise tutuklandı. Tığ’ın savcılıkta verdiği ifadesinde Manisa’de oturduğu, fakat aynı süredir eşiyle olan sorunları nedeniyle midibüste kaldığını söylediği belirtildi. Ilçe sırasında midibüste olmadığını istikbal süren Kılıç, midibüsü park ettiği yerde göremeyince ilk çalındığını sandığını, oturduğu kafeteryadan kalkınca de kazayı gördüğünü söyledi. Kılıç’ın kazayı gördükten sonraları polise ihbarda bulunduğunu söylediği tabir edildi.

Share: