Serencam zaman vukuf: MALATYA’DA 3 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ VİNÇ KAZASINDA ŞÜPHELİLER ADLİYEDE

MALATYA’birlikte, bire bir basamak inşaatında cihannüma vincin alıngan bomu, çalışanların üzerinde düşmesi sonucu 3 iştirakçi yaşamını yitirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan vinç operatörü ile 2 kişi adliyeye sevk edildi, ölen işçilerin cenazeleri ise, memleketlerine gönderildi.

Olay, geçmiş gün ortası saatlerinde Bostanbaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Konut inşaatında çalışma özne cihannüma vincin bomunun tıpkı kısmı kırılıp, işçilerin üstüne düştü. İhbar üstüne olay namına polis, itfaiye ve keyif ekipleri sevk edildi. Yaralanan 4 iştirakçi, ambulanslarla Malatya Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Mutlu Gündoğan (34), Fatih Kızılkaya (25) ve Mehmet Gaz (22) doktorların parçalanmamış çabasına rağmen kurtarılamadı. Diğer gaileli işçi Musa Aydın’ın bile (25) keyif durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Adli tıptaki işlemlerinin arkası sıra Ongun Gündoğan Gaziantep’e, Fatih Kızılkaya Ağrı’ya ve Mehmet Gürültü’in cenazesi ise memleketi Diyarbakır’a gönderildi.

‘GÖRMEDİM’

Olayın peşi sıra polis güçleri ekiplerince gözaltına alınan vinç operatörü Muhammet B., inşaat ustası Ömer G. ile Yakup G., emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edildi.

3 nahoş adliyeye getirildikleri esnada gazetecilerin olayla ait sorduğu soruya “Görmedim” yanıtını verdi.Share: