Serkan Özbalta: “Ligde gür şeyler yapıyor, organize oyunlar oynuyoruz”

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, kendine özgüveni kırıcı manada faziletkâr, güçlenmiş aynı kadronun üstüne kıpırdak takviyeler yapmış benzeri takıma karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ligde bol şeyler yaparak, organize oyunlar oynadıklarını söyledi.

Spor Toto Süper Lig’in 2. haftasında Trabzonspor ile Hatayspor karşılaştı. Bordo-mavililer müsabakadan 1-0 galip ayrılarak ligde 2’da 2 yaptı. Maçın ardından değerlendirmelerde mevcut Hatayspor Maharet Direktörü Serkan Özbalta, ligin serencam şampiyonu olan Trabzonspor’a alın oynadıklarının bilinciyle oyun planı hazırladıklarını belirterek, “Kendine özgüveni yoğun manada faziletkâr, güçlenmiş bir kadronun üstüne hayatiyetli takviyeler yapmış bire bir takıma cebin oynayacağımızın bilincindeydik. Hatayspor adına 2 seneden beri pahal bire bir sükse gösteriyoruz. Ligde bol şeyler yapıyor birleştirme oyunlar oynuyoruz. Buraya gelirken üstelik Trabzonspor’un bize kâh oyuncularıyla savunma bloğumuzda sıkıntılar yaşatacağını biliyorduk. Bence Trabzonspor’un evvel 30 dakika ekstra tıpkı oyunu olmadı. Oyuncuların aklı salı haset oynayacakları maçta üstelik olanaklı. Maçın sonuna kadar iyi tıpkısı baziçe oynadık. Bazen ukubet sahasına girdiğinizde kaleye şut atmazsınız ama elan pahal pozisyonlar üretebilirsiniz. Bizim bugün buna mümasil 5 lime pozisyonlarımız vardı. Akıbet darbe veya tercih karar vermeyi yapabilseydik buradan galip bire bir şekilde dönebilirdik. Bunun farkındayız” diyerek konuştu.

“Yediğimiz 1 gol var”

Bugün 3 veya 1 nokta alabileceklerini vurgulayan Özbalta, “Yediğimiz 1 gol var. hakemler banko konuşulmamalı amma ben 4’üncü hakeme bilmediğim amacıyla şurası sordum. Oyuncumuz Vranjes oyun durduğunda dışarıda kusur varken 2 sunum oyuncumuzu oyuna alacaktık ama baziçe durdurulmadı. O pozisyonun böylelikle gol geldi. Bu benzeri mazeret değil banko amma elden bunun merakı içindeyim. Normalde 2 pasaj oyuncumuzun oyun durmuşken girmesi lazımdı. Durumu izleyip özlük içimizde paylaşacağız. Onun dışında memnunum. Tertemiz bir müsabaka oldu. Trabzonspor’u tebrik kartı ediyorum. Kopenhag maçı öncesinde maneviyat buldular. İnşallah ülkemiz namına bile bu turu geçip Şampiyonlar Ligi’ne katılırlar” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: