Siirt’te güvenlik korucularına bakım içi yetişek verildi

Siirt’te İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü eliyle, düzenlilik korucularına yönelik bakım içi eğitim semineri gerçekleştirildi.

İl Milli Terbiye Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde konuşan Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu, terör örgütünün ilk silahlı eylemini yaptıktan sonra yapışkan, nahoş ve sefil yüzünü ilerleyen süreçte da bilcümle gösterdiğini söyledi.

Terörün yeryüzü şişman amacının milleti yenmek olduğunu dile getiren Hacıbektaşoğlu, şöyle konuştu:

“Ama bu etki emellerine tek ant ulaşamayacaklar. İşte bunun en iri sebebi, milletimizin imanı ve imandan gelen yurt sevgisidir. İlk gösteri olduğunda sizler tıpkısı araya geldiniz. Ant içtiniz, hep millete çekinmezlik verdiniz, bu korkuya cevaz vermediniz. Bire Bir zamanda askerimizle, polisimizle, hep asayiş güçlerimizle kesintisiz demeden 40 yıldır ülkemizin, köylerimizin, eşkâl yerleşme yerlerimizin, dağlarımızın, yaylalarımızın güvenliğini sizler sağlıyorsunuz. Vatan savunmasında martir olan bütün asayiş güçlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.”

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Kat Başkanı Eyüp Özdemir ve Ankara Saika Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Enes Kaldığında da müracaat yaptı.

Seminere Vali Yardımcısı Fatih Aldanmaz, İl Kurnaz Komutanı Tuğgeneral Emrullah Balaban, güvenlik korucuları ve güllabi personeli katıldı.

Share: