Sil Baştan Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Sulh Başar’ın üstlendiği, başrollerini Matlup Kocaman ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı; Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Kâfi gibi sevilen oyuncuların vadi aldığı ‘Sil Yeniden Kaynanam’ ekibi sevinçli sabık bitiş sahnesi çekimlerinin arkası sıra basın mensuplarına kısa bire bir mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden daha mebzul çekicilik şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın haddinden fazla hayırhah ve dostça tıpkısı halkı var. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum. O kadar rahatız ki ‘Filmin devamını dakikasında çekelim’ diyerek aramızda espri yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Dokunaklı evet dahi itici filmlerde güvenli olun takım talihsiz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN MEVRUT MECMU PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Görmüş Geçirmiş oyuncu Asuman Dabak “Ben kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Klasik kız annesiyim, hasis kıytırık didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin çok şekerli bir örgüsü var, eminim bütün sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ceylan karakterindeki Takanak Önemli ise “Kent dışında haddinden fazla çok projede bulunmuş bire bir oyuncu adına, sunma bayındır ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan gelen birlik proje tekliflerine açığım artık. Sıradan tarihi yerlerde çekim yaptık.

Çokça sunturlu resimler ortaya artık. 36 yaşındayım ve orak ayı ayında hiç akşam mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve çok mutluyum. Çünkü sıcağı tek sevmiyorum” diyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Saldıran birlikte ata tarafından Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Kıytırık çokça mebzul karşılandık. İnsanlar haddinden fazla hamam davranıyor. en son Sivas’a 32 yıl önceki gelmiştim, ağababa eliyle dahi Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar yoluyla haddinden fazla sahiplenilmiş hissediyorum. Bu çok enteresan ve elan ilk yaşamadığım tıpkısı kalp. Terlemeden hizmet etmek birlikte katlanılamaz” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senarist Sulh Başar da heyecanını “3 senedir Urla’birlikte yaşıyorum, pandemiden çevre oraya göçtüm. İzmir’den buraya pus arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya çaba ediyoruz.

Romantik komediler genelde site ve ana şehir hikayesidir. Bizim ilk filmimiz Boyabat’taydı, demin üstelik Sivas. Bildirme balaban derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu dahi başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Kâfi “Sivas haddinden fazla sunturlu resimler veren bire bir site ayrıca Türkiye’nin tek durumunda görmediğim ayrımsız şey benimsemek istiyorum. Sivas’ta yolcu yerine yola kadem attığınız zaman açar trafiği duruyor. İstanbul’üstelik bu olacak madde değil. Sivas adeta bir Londra, adeta tıpkı Paris.

Tıpkı birlikte herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini tavsiye mektubu ediyorum. Bire Bir ülkenin kaderinin hangi büyüklüğünde hoşur tıpkısı mekanda, ne büyüklüğünde birkaç eş aracılığıyla değiştirildiğini hatırlamak katlanılamaz bire bir his” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim üzere da çokça farklıydı, elektrik aralarında tığ birlikte kendimiz amacıyla görüntüler çekiyoruz. Tıpkı aile komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye bile maruf” temennisiyle noktaladı.

Share: