Sinop haberleri… Türkeli’de bakir köprünün yapımına başlandı

Sinop’un Türkeli ilçesinde, sel afeti dolayısıyla yıkılan Yılanlık Köprüsü yerine yapılacak yeni köprünün yapımına başlandı.

11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel felaketinde, kaza merkezi ile kestirmece 15 köyü birbirine bağlayan Yılanlık Köprüsü, çaydaki su debisinin yükselmesi ve şiddeti sebebiyle yıkılmıştı. Geçici açım köprüsü ile ulaşım sorunu kısmen münhal Yılanlık mevkisinde bakir köprünün inşaat çalışmaları, yüklenici firma yoluyla geçmiş kazma vurularak başlandı.

Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin ve YANLIŞSIZ Tümen İlçe Başkanı Turan Saika, yapımına başlanan köprü yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemenin arkası sıra SELIM Öğür Türkeli İlçe Başkanı Turan Saika, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yılanlık’ta başlatılan icraat ile henüz önce tek taraflı yerine erişim sağlanan köprü yerine, iri uğraşlar ve çalışmalarımız sonucu Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı’nın onayıyla 10 metre genişliğinde ve koşa cepheli kendisine köprü nesir edilecek. İlçemize güzel ve iyi olsun” dedi.

İlçeye ilişkin Yeşiloba köyünde, tahminî bir hafta ilk yıpranmamış köprünün çalışmalarına başlandığını hatırlatan Yıldırım, müteahhit firma vasıtasıyla Yılanlık’taki güreşçi köprüsü projesinin tamamlanmasının peşi sıra, Satı köyünde hâkim afetinde yıkılan güreşçi köprüsü adına kullanılmamış köprünün çalışmalarına başlanacağını sözlerine ekledi. – SİNOP

Share: