Sinoplu iki kadın ellerinde bayrakla 30 kilometre yürüdü

Sinop’un Gerze ilçesinden yola çıkan 2 ultra huy yürüyüşçüsü karı, 30 Ağustos Yengi Bayramı kutlaması üzere yekpare 30 kilometrelik yolu 8 saatte yürüyerek yanlarında getirdikleri bayrağı konfirmasyon etti.

Sinop Gerze Yıldız Ultra Natür Yürüyüşçüleri Neslihan Çavdar(50) ve Hakim Kuroğlu(53), 30 Ağustos Yengi Bayramı kutlaması için Gerze’den sabahın önceki ışıklarında yola bundan sonra. Model ilçeye makul hareket fail kadınlar 30 kilometrelik yürüyüşlerini tekmil 8 saatte tamamladı. Yanlarında getirdikleri Türk bayrağını ise İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde kendilerini karşılayan Sinop Kemalist Kanı Derneği üyelerine öperek konfirmasyon etti.

Neslihan Çavdar, “Bugünkü etkinliğimizin amacı Gerze Şimal Tabiat Yürüyüşçüleri namına 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını tesit etmek, özellikle Mustafa Eksiksizlik Atatürk başlamak üzere şehitlerimiz ve onların birlikte bulunan kadınlarımız amacıyla bu yürüyüşü yaptık. Gerze’den saat 06.30’da yola çıktık. Gerze’den Sinop’a geceli gündüzlü 30 kilometre yürüdük. Kestirmece 8 saat sürdü. Burada bayrağı arkadaşımıza teslim ettik” dedi.

“Başardığımız için mutluyum”

Başlattıkları yürüyüşü başardıkları amacıyla mutlu olduğunu tamlayan Çavdar, “Arkadaşım Hakim ile beraber bu yürüyüşü başardığımız üzere mutluyum, huzurluyum. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı bize hediye etmesi, şehitlerimizin Şerife Bacımızın, Fatma Bacımızın, Kezban Bacımızın aklımıza gelmeyen martir kadınlarımızın ruhları ferih olsun, ferah kim varlar, ferah ki Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlar” şeklinde konuştu.

“Gazilerimizi bile unutmayalım”

Bilgili Kuroğlu ise “30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle yürüyüşe başladık. Gerze’den Sinop’a geldik. Ayrıca şurası afişe etmek isterim: Şehitlerimiz var amma bir da bize bu ülkeyi bırakan gazilerimiz var. Gazilerimizi da unutmayalım” ifadelerini kullandı. – SİNOP

Share: