Sinop’ta site trafiği mütemadi denetleniyor

Sinop İl Itimat Müdürlüğü müşteri ve plak tanışıklık sistemi üzerinden uyumlu kendisine gidiş geliş denetimlerini sürdürüyor, kurallara uyulmaması halinde ise dil plakalarına ilişik maddelerden ukubet kesiliyor.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Ofis Müdürlüğü ekipleri, güçlük sahasında sürücülerin trafik kurallarına uymayarak seçkin olumsuzluğa ve huzursuzluğa mahal vermeleri hususunda denetimlerini geceli gündüzlü sürdürüyor. Şehir Güvenliği Idare Sistemleri (KGYS) ve Plak Tanışıklık Sistemleri (PTS) üzerinden kontrollerini sağlayıcı ekipler, antrparantez tümsekli kullanımı, intikal önceliğine uyulmaması, çırağ ve levha ikazlarına uyulmaması ve gidiş halindeyken el telefonu kullanılması gibi olumsuzluk yaşatabilecek durumlarda harekete geçiyor. Çevirgeç sahiplerinin tescil plakalarına 2918 çevrilmiş Karayolları Gidiş Geliş Kanunu’nun ilgili maddelerinden Trafik İdari Nakdî Ceza Karar Tutanağı düzenleniyor.

Sinop İl Güven Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde menfi ve kısık davranışta bulunanlarla canlı namına mücadele edilmesi, can ve dünyalık emniyeti ile gidiş geliş güvenliğinin sağlanabilmesi, vatandaşlarımızın trafikte erinçli tıpkısı şekilde gezi etmesi üzere uyumlu yerine gidiş geliş denetimleri yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde ezgi halinde emniyet kemeri kullanılmaması, motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin siper başlığı ve gözlüğü kullanmaması, kavşaklarda geçiş önceliğine uyulmaması, sâri ve ekol geçitlerinde yayalara evvel geçiş hakkının verilmemesi, kandil ve tabela ikazlarına uyulmaması, tempo halinde iken el telefonu yahut danışma cihazlarını ele alarak kullanılması şeklinde detone tanıdık kurgu sahiplerinin tescil plakalarına 2918 sınırlanmış Karayolları Gidiş Geliş Kanunu’nun ilişkin maddelerinden Gidiş Geliş İdari Para Cezası Değişmeyen Tutanağı düzenlenmektedir. Tehlikesiz yollar bahtiyar site sloganıyla denetimlerimiz geceli gündüzlü bire bir şekilde bitmeme edecektir” ifadelerine düz verildi. – SİNOP

Share: