Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı Kavak, Bölge, Vezirköprü ve Çarşamba’da kutlandı.

Kavak Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na Ilçebay Faruk Atar ve Belediye Başkanı Vekili Abdullah Öksüz’ün çelenk sunmasının peşi sıra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçe Jandarma Komutanlığından Uzatmalı Çavuş Mualla Şalter, günün mana ve önemini tamlayan bir müracaat yaptı.

Öğrencilerin koşuk okuması ve konuşmaların peşi sıra merasim, Kaymakamlıkta tebriklerin kabulüyle sona erdi.

Törene, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Emre Ekinci, İlçe Cingöz Başkan Vekili Astsubay Kıdemli Astsubay Başçavuş Hüseyin Koyuncu, Güvenlik Müdür Vekili Saha Komiseri Seyfettin Güveli ile daire amirleri, sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Havza

Mıntıka’da 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle Ilçebay Cengiz Nayman, CHP Samsun Saylav Eksiksizlik Efe, Havza Belediye Reisi Sebahattin Özdemir ve Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulü sonrası Mehmetçik Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtı’na Ilçebay Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay ve Kesim Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Açıkgöz Gedikli Çavuş Emre Arslan, günün fehva ve önemini tamlayan enformasyon yaptı.

Törenin peşi sıra, Kaymakam Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay, Bölge Şehremini Sebahattin Özdemir ve tören düzeni üyeleri Toprak Atatürk Evini Müzesi’ni ülfet etti.

Ziyaretin böylelikle İlçe Müftüsü Mehmet Berrak marifetiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zırh arkadaşları ve şehitleri için dua okundu.

Vezirköprü

Vezirköprü Kaymakamlığında, 30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle, Kaymakam Halid Şans, CHP Tokat Mebus Kadim Durmaz, Belediye Reisi İbrahim Ilişkin Edis ve Cumhuriyet Savcısı Kağan Özme tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, tırsmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün mazmun ve önemini tamlayan konuşmayı Açıkgöz Gedikli Çavuş Yenmiş Tekiş yaptı.

Konuşmanın peşi sıra Atatürk Ortaokulu öğrencisi Fatmanur Dursun türkü okudu. Merasim böylecene dolgun ışık çektirildi.

Törene, Vezirköprü Jandarma Hat Karakol Komutanı Gedikli Mümessil Astsubay Başçavuş Serkan Tevazulu, İlçe Inanma Müdürü Rıdvan Çalıştırıcı, amme alım ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti kaza başkanları, ekol müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Çarşamba

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı zımnında Çarşamba Uray Meydanı’nda tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının peşi sıra tırsmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün mana ve önemini belirten konuşmayı ise Asteğmen Ömer Faruk Işık yaptı.

Törene, Kaymakam Şükrü Sebep, Çarşamba Uray Başkanvekili Ümit Kavraz, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mualla Naci Kaya, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, itimat mensupları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: