Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Ilbay Zülkif Görgüsüz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, arkası sıra ocumak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törende, Ilbay Dağlı ile Büyükşehir Uray Komutan Vekili Nihat Antipatik, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Ahali Oyunları ekibinin eylem yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu konser verdi.

Program, merasim geçişinin ardından sona erdi.

Törene, SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Mümessil Miralay Ömer Ersever, Deniz Boyu Düzenlilik Karadeniz Toprak Komutanı Miralay Ahmet Batur, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu tarafından çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlamını tamlayan müracaat yapıldı.

Törende şiirler okundu. El oyunları gösterisinin peşi sıra geçit töreni yapıldı.

Törenlere, AK Parti Umumi Komutan Yardımcısı Dinamit Varlıklı, DOĞRU Tümen Tokat Mebus Mustafa Arslan, kat müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı’nda bitmeme etti.

Ilbay Avni Çakır ve Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının arkası sıra utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Serbest Yılmayan, günün mazmun ve önemini tamlayan konuşma yaptı.

Öğrenciler eliyle şiirlerin okunmasının arkası sıra halk oyunları ekibi gösteri sundu.

İl Jandarma Komutanlığı arama istirdat köpeklerinin gösterisi içten izlendi.

Program, merasim geçişiyle sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Fırka Kastamonu milletvekilleri Hakkı Izansız ve Mukavim Çelik, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltalı, gurur müdürleri, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Yakınlarında Meydanı’nda planlı törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Fatih Örenlik ve Belediye Reisi Mehmet Soluk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, umum oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonra Ilbay Masatlı, Liva Ören ve Belediye Reisi Zerrin, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri kabul etti.

Törene, YANLIŞSIZ Öğür Amasya Saylav Levent Karahocagil, CHP Amasya Saylav Mustafa Tuncer, siyasal parti ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam fail törende, Vali Karaömeroğlu ve Şehremini Sulh Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Jandarma Komutanlığı Komando Er Birliğince sunulan gösterinin peşi sıra izlence, tören geçişi ile akıbet buldu.

Törene, YANLIŞSIZ Tümen Sinop Mebus Yır Maviş, CHP Sinop Saylav Barış Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Mutlu Pektaş, İl Uyanık Komutanı Mümessil Miralay Ferhat Kuran, farklı tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Ilbay Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Şişman, Belediye Reisi İsmail Hakkı Salim, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Ilbay Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Balaban ve Belediye Reisi Esen ile Valilik makamında tebrikleri akseptans etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Sancak Büyük ve Belediye Reisi Sıhhatli ile vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından günün meal ve önemini belirten istişare yapıldı, şiirler okundu, el oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri irtibat ve gazilerin geçit töreniyle sona erdi.

Törene, AK Öğür Takım Başkanvekili ve Çankırı Saylav Muhammet Sakıncasız Akbaşoğlu, AK Tümen Çankırı Milletvekili Sağlıklı Çivitcioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Ilbay Mustafa Dikici, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mehmet Emniyetli Altan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Il makamında tebriklerin kabulünün ardından Kadeş Sulh Meydanı’ndaki törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Yüzbaşı Meram Özcan’ın, günün mana ve önemine ilgilendiren konuşmasının ardından kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: