Sivas Valisi Şimşek’ten gazeteciler ile polisler arasında sâdır arbedeyle ilgilendiren açıklama Açıklaması

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, kentte görev fail basın mensupları ile polisler beyninde yaşanan ağız dalaşı ve arbedenin ardından olayla ilişkin adli ve yönetsel anket başlatıldığını bildirdi.

Konuyla ilişkin kayıtlı açıklama fail Şimşek, Bahtiyarbostan Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi’nde aynı apartmanın çatısında çıkan yangını görüntülemek isteyen basın mensuplarıyla bölgede vazifeli itimat ekipleri arasında sâdır tartışmanın büyüyerek arbedeye dönüştüğünü belirtti.

Balkır, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bahtiyarbostan Mahallesi, Çarşıbaşı Caddesi No: 30 basit adreste kâin apartmanın çatısında yangın olduğu ihbarı üstüne görüngü namına güzeşte İl Güven Müdürlüğümüze bağlı ekipler, ateş mahallinde zaruri asayiş tedbirleri almaya ve alandan kalabalığı uzaklaştırmaya çalışırken fenomen yerinden kaynak almaya çalışan matbuat mensupları ortada istenmeyen kimi aday tartışmalar yaşanmış ve akabinde ise sözlü tartışmanın büyümesi neticesinde çatışma meydana gelmiştir. Bahis ile ilgilendiren mukteza adli anket işlemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızca adı güzeşte Güvenlik Müdürlüğü görevlileriyle ait müstelzim yönetimsel soruşturma ise Valiliğimizce başlatılmıştır.”

Share: