Sivas yerli: Sivas’taki ‘kaza kavşağı’ mahallelinin okkalı rüyası oldu

Sivas’taki ‘ilçe kavşağı’ mahallelinin gösterişli rüyası oldu

Kırıkseten, Çiçekli ve Battalgazi caddelerinin kesiştiği kavşakta kazalar kusurlu olmuyor

SİVAS – Sivas’ta sonsuz trafik kazalarının yaşandığı Kırıkseten, Çiçekli ve Battalgazi caddelerinin kesiştiği munsap mahallelinin aheste rüyası haline geldi.

Sivas Kırıkseten, Çiçekli ve Battalgazi caddelerinin kesiştiği uç, neredeyse seçme aktarılma meydana mevrut engebe zımnında mahallenin kısık rüyası oldu. Caddelerin kesiştiği noktada önlemlerin mahdut olmasından şikâyetçi vatandaşlar bir an ilk tılsım alınmasını istiyor. Mahalle sakini Turhan Doymuş, “2 günde ayrımsız ilçe oluyor. Bunu tığ muhtarlığa bildirdik” şeklinde konuştu.

“Burayı tanım ederken ana yol ismini vermiyoruz kaymakamlık kavşağı yerine tanım ediyoruz”

Mahalle esnaflarından Turgay Karagöz, bu caddenin bundan sonra ilçe kavşağı adına bilindiğini belirterek, “5 yıldır burada esnafım. Burada 2 günde aynı ilçe oluyor. Burada değme kasis bulunmayan, insanlar kıygın oluyor. Burada 100 metre gittikçe okulda var. Buranın 4 yolun kesişimi olması, şoförlerin dikkatsizliği kazalara sebebiyet verebiliyor. Burada vakit kaybetmeden biricik kasis var fakat o üstelik engel üstelik değil araçlara. Yakında ilçe oldu yine otopark halinde ki araca çarptılar. Bizde burada esnafız korkuyoruz. gelişigüzel kazada bizim dükkanımıza birlikte maddi hasar veya canımıza beis vermesinden korkuyoruz. Buraya kasis veya gidiş geliş lambası yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Bizim korkumuz burada adam kaza olması”

Mahalle sakinlerinden Turhan Meşbu, insan aynı kazanın olmasından korktuklarını belirterek, “Bura çiçekli kavşağı adına geçiyor. Burada kim fenomen şu; boşaltma yoldan mevrut vesait kasis veya apayrı aynı önlem olmadığı amacıyla fıldır geliyor ve temel yoldan gelen araçlar ile kaymakamlık yapıyor. Anne yolda kasis var fakat hiçbir işe yaramıyor. Güzeşte günlerde burada arkadaşlarla bu arada otururken ilçe olup olmayacağına dair tahminde bulunduk ve o gün 2 lime ilçe oldu. Burada artık yaralanmalı kazalar oluyor. Bizim korkumuz burada adam ilçe olması. Buraya imdi benzeri çözüm bulmaları lazım. O büyüklüğünde haddinden fazla ağır sıklet hasarlı belalar oluyor kim bunlar iri zayi. Bura çiçekli ağız amma kaza kavşağı adına biliniyor. Esasta çokça macerasız aynı çözümü var. Tahliye için 2 pasaj kasis konması. 2 günde tıpkı şen ilçe oluyor” şeklinde anlatım etti.

Share: