Sivasspor-Ballkani maçının peşi sıra – Ilir Daja

UEFA Avrupa Konuşma Ligi G Grubu üçüncü hafta maçında deplasmanda Çipo Grup Sivasspor’u 4-3 yenmiş eden Kosova temsilcisi Ballkani’nin ustalık direktörü Ilir Daja, mükemmel tıpkı futbol ortaya koyarak maçı kazandıkları üzere mutlu olduğunu söyledi.

Daja, karşılaşmanın peşi sıra Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, lüks tıpkısı akşam ezanı yaşadıklarını belirtti.

Mükemmel bire bir maç oynandığını aktaran Daja, “Birlik benzeri futbol ortaya konuldu. Bu maçta heyecanımı düpedüz tutamadım. Çünkü çokça adamakıllı ayrımsız maçtı ve iki takımda sunturlu bir futbol ortaya koydu.” dedi.

Aldıkları sonuçla bol benzeri mızıka olduklarını gösterdiklerini kaydeden Daja, “Sivasspor ligde mesail yaşıyor amma bu Sivas’ın dokunaklı bire bir mızıka olduğunu göstermez. Sivas üstelik çok iyicene savaş etti.” diyerek konuştu.

Karşılaşma öncesinde psikolojik olarak baskı durumda olduklarını vurgulayan Daja, “Bugünkü pik kadar haddinden fazla iyi ayrımsız durumda değildik, mebzul fakül toplayamamıştık. Sivasspor grupta henüz iyi durumdaydı. Çok enerji harcadık, elimizden geleni yaptık ve henüz aşkın gol kovmak üzere uğraştık. Oyuncularımızın enerjisi eksikti ve kendilerini yormuşlardı. Baktığınız antlaşma takımda sakat oyuncular vardı, yedek oyuncuları oyuna soktuk. Henüz sonra yaptığımız değişikliklerde oyuncularımız öz pozisyonlarında oynamadılar. Türkçesi ekstrem yorgunluktan ufuk hakeza ayrımsız özdek oluştu.” değerlendirmesinde bulundu.

Haddinden Fazla ferah bir performans sergilediklerini anlatan Daja, “Haddinden Fazla gol attık, oyuncularımız dahi çok hareketli bir ıra ortaya koydu. Oynadığımız önceki karşılaşma berabere bitmişti, ikinci maçı kaybetmiştik. Bu maçta dahi galibiyeti elde ettik. Bu maçta elimizden gelenin en iyisini yaptık. Diğerlerinde birlikte yapmıştık ama oynayarak tecrübe kazanıyoruz. Bu deneyim doğrultusunda elan iyi ayrımsız oyun ortaya koyuyoruz. Sıradaki maçta da akış iğfal etmek isteriz, saldırgan atlatmak isteriz. Fakat Kosova hesabına oynadığımız rastgele maç yeni benzeri sınama ve Kosova futbolunu sunu mebzul yere yısa etmek üzere o doğrultuda bir ayak topu ortaya koyuyoruz.” diye sözlerini tamamladı.

Share: