SOCAR yetkilileri Batman Valisi Canalp’i konuşma etti

Azerbaycan Cesamet Yer Yağı Şirketi (SOCAR) yetkilileri, Batman Valisi Ekrem Canalp’a ziyarette bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti ortada imzalanan Petrol Ihtiraz Antlaşması layıkıyla Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı (TPAO) adına Türkiye’da yer yağı sondajı fethetmek üzere Batman’a mevrut SOCAR sondaj yetkilisi Zekiullah Kerimli ve Hamza Oğuzhan, Vali Canalp’ı makamında görüşme etti.

SOCAR yetkilileri ile bir süre kardeş kardeş eden Canalp, ortaklık yetkililerinden kentte yürütecekleri yer yağı kontrol faaliyetlerine ilişik bilgelik aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatım eden Canalp, elverişsiz ekonomisine sağlayacakları katkıdan ekolojik ortam teşekkürname etti, araştırma çalışmalarında başarılar diledi.

Kerimli dahi Azerbaycan ile Türkiye beyninde mart ayında İstanbul’da planlı Yer Yağı Rezerv Zirvesinde imzalanan antlaşma kapsamda sunma heybetli sondajları Batman’üstelik yapmayı planladıklarını anlatım ederek, şöyle bitmeme etti:

“Bölgede yapacağımız sondajlarda petrole ulaşmamız bizleri çokça mutlu edecektir. Antrparantez Batman Valiliği aracılığıyla Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin benzeri ifadesi olarak yapılan Karabağ Parkı ile pekiştirilen kardeşlik köprüsü, SOCAR’ın Batman’birlikte yürüteceği petrol taharri faaliyetlerimiz ile kardeşliğimiz daha bile derinleşecek.”

Share: