Sonbaharın yer haddinden fazla yeğleme edilen çiçekleri

Denizli’de sonbaharın gelmesiyle birlikte, başta krizantem girmek üzere mevsim çiçeklerine olan ilginin artması satıcıların yüzünü güldürdü.

Sonbaharın gelmesiyle gelişigüzel zaman çiçeklerine olan rica arttı. Sonbaharın arz çok kâm gösterilen çiçekleri kasımpatı ilkin görünmek için petunya, leylak, sıklamen ve hanımeli çiçeği oldu. Müşterilerine geniş kitap yelpazesinde çeşitli çiçek alternatifi sunan çiçekçiler, talepleri karşılayabilmek üzere mesailerini yoğunlaştırdı.

Hummalı çalışmalarını sürdüren çiçekçiler, bu sonbaharda çiçeklere olan ilginin güzeşte yıla nazaran artık arttığına belen etti. Çiçeklerin ahenktar bakım ile elan tafsilatlı ömürlü ayla geldiğine dikkat çekici satıcılar, vatandaşların her bir nebat üzerine bilinçlenmesi gerektiğini vurguladı.

“Tıpkı çiçek bebeğe bakar gibi düzentileme istiyor”

Sonbaharın gelmesiyle satışlarında yüzdelik 20 artma yaşandığını dile getiren Deniz Soydemir, “Sonbaharda vazgeçilemez çiçeklerimiz arasında kasımpatılarımız var. Satışlarımız sonbaharın gelmesiyle yüzdelik 20 arttı. Rengarenk ve göz müşteri çiçeklerimiz var. Müşterilerimiz sunma çokça Krizantem çiçeğini alıyor. Çünkü soğuğa çok dayanıklı. Petunya, Krizantem, leylak, sıklamen, hanımeli onlar gayet domuzuna. Fiyatlarda uygun olduğu amacıyla çok satılıyor. Çiçek almaya genellikle dizge geliyor. Vatandaşlar, çiçek tercih ederken mevsimine ve cinsine bakıyor. Bundan ufuk sonbaharın vazgeçilemez olan çiçeği kasımpatılar diyebilirim. Bizim yeryüzü çok bahar ve sonbahar üstelik oluyor. Haddinden Fazla aşkın olmasa de satışlardan memnunuz. Satışlarımız adım adım artamaya başladı. Bu iş ağırlık ve mücahede istiyor. Çiçeğe bağlılaşım ile benzemek gerekiyor. Bire Bir çiçek bebeğe bakar üzere emek istiyor” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: