Sultangazi’de sivrisinek kadar haşerelerle savaş bitmeme ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin çıkmaz ve caddelerinde özellikle sivrisinek ve karasinek tevessül etmek için böcek türleriyle değişik ilaçlama yöntemleri kullanarak savaşım ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü çalışarak 7 dönem ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere alın ULV araçları tüm çıkmaz ve caddeleri gezerken sıcak böceği kabil haşerelere karşı da alelhusus dalkavuk yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını çelmek için, ULV ilaçlamasının yanı sıra larvalara karşı bile su birikintileri ve yordamsız sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler üzere ağılı tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine özen gösteriliyor.

Sultangazi halkının dimdik ve rahat ayrımsız yaz geçirmesi için haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına ciddilik verdiklerini belirten Sultangazi Belediye Reisi Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin tamam mahallelerinde, çıkmaz sokak, cadde cadde ilaçlama çalışmalarına bitmeme ediyor. Değişik böcek türlerine cebin farklı yöntemlerle savaş eden ekiplerimiz, haftanın yedi günü çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artış eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına tehdit oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması için gösterişli aynı şekilde çalışıyoruz. Nadir komşularımıza zinde, huzurlu ve mutlu tıpkısı yaz diliyorum” dedi.

Share: