Süper Lig’de geçmiş galibiyetini kayran Hatayspor sorti peşinde

Spor Ayak Süper Lig’da bu sezonki önce galibiyetini beceri direktör Yanardağ Demirel’in takımın başında çıktığı ilk resmi maçta 8. haftada düz Atakaş Hatayspor, yengi serisi yakalamayı hedefliyor.

Sezona istediği gibi çıban yapamayan Hatayspor, aynı haftasını erkek geçtiği ligde 7 maçta tıpkısı galibiyet, ayrımsız el birliği ve 5 mağlubiyetle 18. tam bulunuyor. Bu karşılaşmalarda kalesinde 11 gol gören bordo-beyazlı kadro, rakip fileleri ise 4 öğün havalandırabildi.

Tek galibiyetini, göreve geldiği geçmiş maçta Volkan Demirel yönetiminde sabık hafta deplasmanda Çıpa Kadro Sivasspor’a cebin kayran Hatay ekibi, çıkışa bırakmak istiyor.

Hatayspor, ligin 9. haftasında 9 Ekim Muamele günü sahasında Corendon Alanyaspor’u yenerek iç sahada bile önce galibiyetini almayı hedefliyor.

“Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik”

Pakt başkan vekili ve basın sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Sivasspor’u yenerek yengi hasretine serencam vermelerinden yağlık mutlu olduklarını söyledi.

Lige üzücü tıpkısı mir yaptıklarını nâkil Özat, daha çok yıpranmamış teknik direktörleri Volkan Demirel ve ekibiyle kendilerine bakir aynı konu açtıklarını belirtti.

Özat, geçen hafta Sivasspor karşısında takımın pir bir baziçe sergilediğini anlatarak, “Allah’a şükürler olsun bayağı 6 maçtan sonradan 1 puanla girdiğimiz sabık haftada Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik. Futbolcuların reaksiyonunu de görmüş olduk. 41. dakikadan sonraları 10 hayat mütezayit takımımız, puana emniyetsiz ihtiyacı olan, Avrupa’dahi Türkiye’yi oyun fail Sivas’tan 3 fakül almanın mutluluğunu sağ olsunlar bize yaşattılar.” diye konuştu.

Mustafa Özat, ligde bulundukları yerden kıvançlı olmadıklarını ve hedeflerine aksetmek üzere dümen namına çabalama göstereceklerini vurguladı.

“Ligde hiç alışık olmadığımız benzeri yerdeyiz”

Alanyaspor karşısında üstelik galip karışmak istediklerini dile getiren Özat, “Şu zaman ligde hiç alışık olmadığımız bir yerdeyiz. İnanın benek durumuna yaklaşmak istemiyoruz. Bütün dalavere kurulumuz üstelik bu şekilde. Sıhhatli olsun onursal başkanımız Lütfü Cidal ile daim istişare ederek ve onun yönlendirmeleriyle önümüzü elan da entelektüel girmek için uğraşıyoruz. Bu haftaki maçı kabul etmek istiyoruz. Alanyaspor birlikte bulunduğu kaostan sıyrılmak istiyor. Tığ Yanardağ hocamız ve ekibiyle iyi bir baş yaptık. İnşallah kişi evimizdeki evvel galibiyeti de alarak taraftarlarımıza 3 puan bağış ederiz.” ifadelerini kullandı.

Hedef, ligi geçmiş 10 içinde bitirmek

Zaman başında belirledikleri ligi ilk 10 ortamında ikmal hedeflerini sürdürdüklerini aktaran Özat, şunları kaydetti:

“Zaman başında evvel 10 dediysek zaman birlikte geçmiş 10’u değerlendiriyoruz. Ser iyicene olmadı, sonuç adamakıllı olsun. Başlangıçlar çok acele unutulur kâfi kim bu hafta güzeşte haftaki kabil başarımız bitmeme etsin. Istinkâf Etmek meşgul tünelden çıkarak Hatayspor’un serencam 2 yıldaki müstahak olduğu benek sıralamasındaki hesabına dönmesini sağlayıp oradan ufuklara benzemek istiyoruz. Amacımız bu amma oraya katılmak üzere galibiyetler kabul etmek gerekir. Bunlar istemekle olmuyor, çalışarak oluyor.”

Özat, Alanyaspor maçında taraftarın tribündeki yerini alıp takımlarını desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Share: